Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki, pomocy!!! Otóż chciałbym zacząć wychodzić ze #!$%@? i w tym celu muszę znaleźć sobie pracę. W zasadzie to pierwszą poważną pracę; nie liczę praktyk zawodowych (sprzątanie i parzenie kawy w miejscu średnio związanym ze studiami), miesięcznego zasuwania u bauera (nawet nie wiem czy byłem zatrudniony legalnie) i dawania korków z anglika jednemu gimbowi. Problem w tym, że mam prawie 25 lvl i od czasu zdobycia licencjatu siedzę w domu (ponad 2,5 roku będzie) - jak już mówiłem, tkwię w #!$%@? umysłowym. Jednak już nie mogę tak dłużej i muszę się ogarnąć. W tym celu mam zamiar szukać jakiejś stancji w dużym mieście, a potem pracy tamże. Mam trochę pieniędzy odłożone jeszcze z zasuwania w polu u Niemca, poza tym wkrótce dostanę parę groszy po babci, która niedawno spadła z rowerka - łącznie będzie to kilka tysięcy zł.
Problem jest jeden: jak powinno wyglądać moje CV by ktoś mnie przyjął, skoro nie mam doświadczenia? Pogodziłem się już, że kariery wielkiej nie zrobię, ale w perspektywie czasu chciałbym znaleźć coś lepszego niż taśma u janusza na 3 zmiany. Ale nawet do januszexów trzeba aplikować, nie biorą z ulicy. Kłamać w CV? Nie jest to bagietowalne? Podobno w przypadku umów zlecenie nie ma świadectwa pracy, więc wymyślić jakieś głupoty o pracy w P.H.U. Januszex i wpisać? Jeśli nie, to co mam powiedzieć gdy zostanie mi zadane pytanie co robiłem przez te 2,5 roku? Bo sam już nie wiem; wziąć na litość i skłamać, że miałem raka? Że opiekowałem się ciężko chorym członkiem rodziny? Szczerze to nie wiem czy nie wyrobić sobie zaświadczenia o niekaralności, bo ktoś może myśleć że spędziłem ten czas w pierdlu xD.
Oprócz doświadczenia, to jak powinna wyglądać reszta? Jedni mówią że zdjęcie to obowiązek, drudzy że nie, bo z Zachodu przyszła moda na bronienie się w ten sposób przed dyskryminacją. Jaka szata graficzna? Bo przeglądając mirko widzę same takie nowoczesne, wygibaśne wzory CV. Zainteresowania się jeszcze wypisuje? Bo szczerze mówiąc nie mam żadnej pasji, i nie wiem co miałbym wpisać poza standardowymi muzyka, film, podróże... Jak ze skillami? Bo nie wiem co miałbym wpisać oprócz znajomości angielskiego (która jest na dobrym poziomie, ale w tych czasach na nikim to szału nie robi). Lać wodę typu umiejętność pracy w zespole, punktualność, obsługa MS Office (muszę z powrotem nauczyć się Excela), prawo jazdy kategorii B?
Mam nadzieję, że ktoś odpisze w poważnym tonie, bo nie jest mi do śmiechu ( ͡° ʖ̯ ͡°). Sprawę potraktowałem na tyle poważnie, że nawet konto usunąłem.
#wychodzimyzprzegrywu #praca #cv #pytanie #kiciochpyta #przegryw #pomocy #wiecejtagowniepamietam

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mireczki, pomocy!!! Otóż chciałbym ...

źródło: comment_BgB8xlIAqlqXG22GWAP76TfiFkohshTp.jpg

Pobierz
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania:
cv proste, czyste, minimalistyczne, ze zdjęciem na którym wyglądasz jak człowiek.
Jeśli język polski Ci nie jest obcy i nieźle nim władasz i szukasz pierwszej porządniejszej pracy - idź do januszseo na copywritera za minimalną krajową. Jak masz głowę na karku to zaraz zostaniesz junior seo. Po 1-2 latach będziesz rozchwytywany.
@AnonimoweMirkoWyznania jakie studia? Atakuj na początek do jakiegoś urzędu związanego z kierunkiem, mało chętnych jest zazwyczaj bo kasa słaba, pomęczysz się tam 2-3 lata i potem atak na sektor prywatny. W międzyczasie zrób prawko. Nie kłam w cv odnośnie kwalifikacji czy umiejętności bo to wyjdzie prędzej czy później. Co do tych 2,5lat możesz powiedzieć że podróżowałeś albo że próbowałeś pisać książke ale #!$%@? z tego wyszło. Zdjęcie w cv daj ale wybierz
Zalezy do jakiego duzego miasta masz blisko mironie. Na twoim miejscu jesli nie masz jakichs super twardych skilli to celowalbym na start w branze BPO/SSC. Ktos moze powiedziec, ze gownopraca ale na start bedziesz miec normalne warunki jak umowa o prace plus socjal. Po roku z doświadczeniem masz juz szersze pole manewru. W Lodzi np. teraz podejrzewam, ze w tej branzy szukalbys pracy tydzien takie jest zapotrzebowanie. Startujac na stanowisko poczatkowe nikt
@AnonimoweMirkoWyznania:

Kłamać w CV? Nie jest to bagietowalne?

Nie kłamać. Z wielu powodów. Jeśli nie przekonują Cię po prostu względy etyczne, to: bo to wyjdzie prędzej czy później na jaw.

Jeśli nie, to co mam powiedzieć gdy zostanie mi zadane pytanie co robiłem przez te 2,5 roku?

Może powiedz, że brałeś różne fuchy na czarno? Zgodnie z prawdą? Tylko nie musisz wchodzić w szczegóły - wtedy nie wyjdzie, ile z tego
OP: @Patryk: mam jeszcze zdjęcia, które robiłem do dyplomu - wiele się nie zmieniłem od tamtego czasu. Dopiero teraz sprawdziłem czy zajmuje się copywriter. Powiem tak - popełniam więcej błędów interpunkcyjnych odkąd więcej korzystam z internetu, bo ortograficznych nie robię.
@maniok: studia to


Do urzędów z tego co wiem, to trzeba mieć znajomości. Prawko akurat mam, źle się musiałem wyrazić powyżej.
@dyskretna_transformata_fuhrera: trochę ponad 100 km do dużego
Niech ktoś powie o co chodzi z tym profilowaniem CV pod pracę/pracodawcę, bo spotkałem się kilka razy z taką radą i nie za bardzo wiem o co kaman.


@AnonimoweMirkoWyznania: Jak składasz CV do byle jakiej pracy, to wpisujesz byle jakie doświadczenia. Jak skłądasz do lepszej, to wybierasz to, co do niej pasuje. Czyli na przykład: jeśli starasz się o pracę w administracji, to nie wpisujesz zbierania truskawek; jeśli starasz się o
@AnonimoweMirkoWyznania Odnośnie profilowania CV to chodzi o to że jeżeli składasz papiery np na grafika to nie wpisujesz w doświadczeniu niańczenia dzieci czy zbierania truskawek bo te doświadczenia nijak maja się do stanowiska na które aplikujesz