Wpis z mikrobloga

Potrzebuje odpowiedzi na kilka pytan.
1. Lepiej sie oplaca powerupowac np dragonite 2400cp 80iv do maximum, czy 1700cp 95% iv?
2. Lapie przykladowo larvitara 90% iv 400cp po ewolucji do tyranitara bd mial np 2200cp. Lepiej takiego dokoksic czy tyranitara np z 2500cp ale gorszym iv ?
3. Jakie max cp moge liczyc u snorlaxa/blissey po 30lvl? Mam teraz jakies kasztany po 1500cp ale dobre iv i nie.wiem czy je nakoksic po 30lvl czy liczyc ze znajde zna wyzszym cp
#pokemongo
  • 6
@Insane_Mike:

1. 95% IV, bo ostatecznie i tak będzie lepszy - zanim go wymaksujesz może trafić Ci się lepszy niż ten 80% IV. Na słabszego szkoda cuksów, chyba że masz ich pod dostatkiem.
2. Lepiej 90% IV. Podobnie j.w.
3. 30 lvl Snorlax, złapany na dziko, z dobrym IV będzie miał ~2800 CP

Ad 1, 2. Te pokemony mają być wysoko w gymie => najważniejsze jest CP. Ataki są w gruncie
@Insane_Mike CP się nie wyrówna, zależy od IV. Np. Dragonite 90 IV na 30 lvl będzie miał około 3000 CP, powiedzmy. Natomiast inny Dragonite na 30 lvl, ale 100 IV będzie miał tego CP około 3100. Więc na dłuższą metę lepiej maxowac tego o większym potencjale, czyli z wyższym IV. Niby mała różnica, ale taka różnica często definiuje jak wysoko jesteś w gymie. Ja bym maxowal tego z wyższym IV