Wpis z mikrobloga

Czesc Mirki,

Czy ktos zna jakis sposob aby uruchomic komunikator FB w jakims zewnetrznym kliencie na mac OSX?
Wczesniej byl sposob na uruchomienie go w kazdym kliencie jabber'a ale z tego co wyczytalem to w 2015 roku FB zablokowal ta opcje i teraz z jakiego klienta bym nie korzystal to ciagle pokazuje "bledne haslo" chociaz na 100% wpisuje prawidlowe.

Ewentualnie czy ktos zna jakis inny komunikator z obsluga FB messenger ale nie ten dedykowany przez FB?

Chcialbym, zeby to mialo wyglad jak dawne komunikatory: lista kontaktow z dostepnymi u gory i po kliknieciu na ktorys nowe okienko rozmowy. Strasznie mnie denerwuje ten dedykowany komunikator gdzie widze wszystkie moje kontakty ale nie wiem nawet kto jest aktualnie dostepny.

Z gory dzieki za podpowiedzi.

#apple #macbook #mac #macos #fb #messenger #jabber
  • 24
@blinxdxb: Niestety adium wyrzuca błąd typu "nie można było się zalogować ponieważ twoja przeglądarka nie akceptuje cookies" nawet gdy włączę akceptację cookies na wszystkich stronach.
@blinxdxb: Dokladnie, odpala swoje okno logowania do FB. A jesli ustawie typ konta na jabber i probuje sie zalogowac przez "login"@chat.facebook.com to wywala to samo, co inne komunikatory czyli "bledny login lub haslo".
@Ciema: Facebook zrezygnował z Jabbera dawno temu. Sprawdziłem u siebie i też ten sam błąd.
https://trac.adium.im/ticket/16917 <- tutaj piszą jak się logować, ale to jest z 2015 i już jest nieaktualne. Na FB pisali, ze development lezy i ogolnie nic sie nie dzieje. Wyglada na to, ze jestes skazany na appke, ktora ktos dal wyzej

EDIT: A sprobuj moze Pidgin (na nim adium bazuje) z tym pluginem -
https://github.com/dequis/purple-facebook/wiki
Widze, ze
@blinxdxb: Ten Trillian to niczym sie nie rozni od natywnej apki od FB.

Producent Pidgin poleca zainstalowac Adium jesli chce uzywac na mac wiec szkoda zachodu.

Zostaje mi wiec zwykly messenger. Dzieki za checi.
@blinxdxb: nie moge skompilowac tego pluginu do pidgin. Robie './configure' i pozniej probuje 'make' i pojawia sie to:

checking for JSON... no
configure: error: Package requirements (json-glib-1.0 >= 0.14.0) were not met:

No package 'json-glib-1.0' found

Consider adjusting the PKGCONFIGPATH environment variable if you
installed software in a non-standard prefix.

Alternatively, you may set the environment variables JSONCFLAGS
and JSON
LIBS to avoid the need to call pkg-config.