Wpis z mikrobloga

Mirasy z #ubuntu #linux szukam kogoś we #wroclaw kto by potrafil na maszynie MSI GL62 6QD odpalic linuxa, tak zeby obie karty działały itd. Oficjalnie po 20h zmagań się poddaje, nic nie działa, jak live odpali, instalka nie idzie dalej, zadne distro...
Stawiam flache Łychy/kase/obiad XD cokolwiek komus kto wie co trzeba zrobić i na terenie Wrocławia mi z tym pomoże.
Znajdzie sie jakis smialek?
  • 8
@polyglott wszystkie rozwiazania z forum, ustawienia z googla na 20stron do tylu, wszystkie opcje przewertowane. Nie dziala, co wiecej ludzie pisza, ze to twardy orzech i trzeba soe znac baaaardzo dobrze zeby to ogarnac. Ogolnie problem ze sterownikami. Ale serio skomplikowany.
@Farek_: Jesli nie dam rady z najnowszym ubuntu bede lecial starsze kernele
@Ettercap: wszystkie opcje biosowe i rozne kombinacje bootowanie, nouveau.modeset=0, nomodeset, acpi tez rozne

Tak, to jeden z pierwszym wynikow googla. Kicha jesli chodzi o najnowsze, pewnie starego sie uda, ale mi rowniez zalezy na nowszym.
@Bekonik: Nie tyle naprawiają co dopisują wsparcie ;). Przerabiałem podobny problem rok temu jak kupiłem Tośkę Z30-B119, chciałem koniecznie Ubuntu LTS (wtedy 14.04) bo komputer używany zawodowo i był duży problem z zawieszaniem się i sterownikami 3d, mimo, że to Intel 5500. Jak zainstalowałem Ubuntu 16.04 to wszystko zaczęło śmigać.