Wpis z mikrobloga

Z takich życiowych osiągnięć, to latałem w stanie nieważkości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mirki, ja dzięki hackatonowi ActInSpace spełniłem jedno ze swoich marzeń. Teraz czas na was ;) Zbliżają się dwa ciekawe wydarzenia związane z sektorem kosmicznym: kosmiczne hackatony. Są to wydarzenia podczas których trzeba wymyślić / stworzyć projekt związany z technologiami kosmicznymi, głównie z GNSS, czyli nawigacją satelitarną. Jeśli chcecie poznać trochę sektor kosmiczny od środka - weźcie udział! Nie musicie mieć ekipy (choć przydaje się), nie musicie się znać na kosmicznej technologii, wystarczy wam odrobina sprytu i samozaparcia. Jeśli jesteś osobą techniczną, potrafisz napisać kawałek kodu w dowolnym języku lub polutować kilka kabelków do Arduino (i jesteś z tego dumny #pdk) i w kilka godzin stworzysz coś z niczego, to te wydarzenia są dla Ciebie :) Jeśli masz pomysł na portal/aplikację/urządzenie/biznes związany z kosmosem i potrzebujesz ludzi, którzy pomogą Ci go wykonać - przyjdź i porozmawiaj, na pewno znajdziesz kogoś zainteresowanego współpracą i skonfrontujesz przy okazji pomysł ze specjalistami.

EOvation Warsaw
Hackaton EOvation Warsaw organizowany przez EO ClimLab odbędzie się 22-23 kwietnia 2017 w Warszawie. Będzie kładł nacisk na wykorzystanie danych satelitarnych w rozwiązywaniu problemów klimatycznych. W zakładce CHALLENGES przedstawione są pomysły i problemy, które można spróbować rozwiązać. Samo wydarzenie odbędzie się w fajnym miejscu ;)

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1261582400623770

Galileo Hackathon

Drugi już Galileo Hackaton organizowany przez GSA odbędzie się 15-17 maja 2017 w Gdańsku. Głównym założeniem hackathonu jest wymyślenie nowatorskiego programu, który będzie wykorzystywać unikatowe możliwości oferowane przez usługi europejskiego systemu Galileo. Tematyka aplikacji może być bardzo szeroka – od rzeczywistości rozszerzonej, przez GIS i sport, po rozwiązania marketingowe, transportowe czy społecznościowe. Co ciekawe, uczestnicy Hackathonu będą mieli dostęp do najnowszego smartfona Samsunga, który nie tylko jest gotowy na śledzenie Galileo, ale także daje deweloperom aplikacji dostęp do surowych obserwacji GNSS.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/428966377446598/

Rejestrujcie się i próbujcie swoich sił :) Pamiętajcie, że po 24 godzinach nikt nie oczekuje gotowej w stu procentach aplikacji mobilnej. Często wystarczy dobry pomysł, fajny mockup, opracowany biznes plan, czy ciekawy biznes model aby zdobyć główną nagrodę :) Na hackatonach mieli się pomysły, które potem przeradzają się w prawdziwe projekty ;)


#kosmos #kosmiczneinfo #eksploracjakomosu #technologia #hackaton pozwolę sobie na #programowanie (bo możecie być zainteresowani) i trochę #chwalesie przy okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nicniezgrublem - Z takich życiowych osiągnięć, to latałem w stanie nieważkości ( ͡° ͜...

źródło: comment_r67uOZOBGcO3CdqFbiISMtF5QdC4zYD3.jpg

Pobierz
  • 75
Wołam przez MirkoListy plusujących ten wpis (835)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @binerek @Zarq @ludzik @Turqi @malgwa @thevil87 @Przemysl @TheSjz3 @mulek10d @SunnO @Najslabszy_Pingwin_w_Stadzie @dlugi_ @Ex3 @Ro_bercik @kaesx @Harkonnen @rafiak @DzieckoBezZycia @IspitOnYourGrave @ZimnoMi @bialaowca @monalisssa @noirbic @Boniasty @Mikoma @dolus_deliberatus @not4toys @mynameis60 @freund @UltimaThule @matrix929 @mkcvxpu @podli @Lunder @
Wołam przez MirkoListy wykopujących to znalezisko (1100)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @navyblue @t_t_ttt_tttt_tt @Lasiu @fromGtoK @mks0414 @Jakoushirou @mahisna @Makro1993 @ksab @fezop @lidamian @Zarov @tomasz8282 @Ibuygou @LuckyR @Soltys_ @ewoserpske @chauvinist @ladzik @Szyszka922 @pavel202 @zomowiec @kokolokostudio @Nidils @Atomowy_Grzybek @madzia_marczek @ElCazador @ZenekNiejadek @Flyhaba @Daktyl-Allegrowy-Motyl @TheOutSideR @slaby55 @Kristofflson @GrochowskiAlladyn @