Wpis z mikrobloga

Ostatnio się zastanawiałem skąd wśród członków #neuropa taki wstręt przed socjalizmem,na każdym kroku dissowany program 500+,że rozdawnictwo i gispodarka przez to ucierpi.Myślę sobie,nie no fajnie,im więcej wolnorynkowców tym lepiej,bardzo się cieszę,potem patrzę na program PO,które chce to #!$%@? rozdawnictwo cudzych pieniędzy jeszcze dodatkowo pogłębić i co słyszę? "inaczej nie pokonają pisu" "socjal trzeba zachować bo wyborcy uciekną" "to tylko wabik na wybory" beka z was #bekazpodludzi #bekazlewactwa #tfusocjalizm #rozdawnictwo #4konserwy #polityka
Pobierz H.....a - Ostatnio się zastanawiałem skąd wśród członków #neuropa taki wstręt przed s...
źródło: comment_xDhAN29d9bwKibDI7Nmp2K2vBlbOKwBS.jpg
  • 25
@Hamouma Niestety Shetyna to pajac i takie są efekty. Z drugiej strony od początku programu 500+ były głosy se żadna partia nie odważy się tego zlikwidować. Obawiam się ze pis stracił socjalna rozdawnicza lawinę której nie da się zatrzymać. - I to jest najgorsze.
@Hamouma: Niestety, taka prawda. Można oczywiście twardo stać przy programie wolnościowym i nie pokonywać progu jak Korwin.

Partie zlecają całą masę własnych, prywatnych sondaży - sprawdzają jakie postulaty ludziom się podobają, co sprawia, że zagłosowaliby (lub nie) za partią. I jeśli PO wyszło, że nikt nie zagłosuje na partię, która odbierze ludziom te 500 złotych, to oni na pewno nie będą tego postulować.
@rzep: nie zgadzam się jakoby jedyną drugą na zwyciętswo w wyborach był ohydny socjalizm,gdyby Pan Janusz poważniej traktował politykę to miałby spokojnie 20%,jest bardzo duża grupa wolnościowców wśród wyborców,którzy brzydzą się rozdawnictwem,wystarczy zobaczyć na poparcie u Kukiza,które stale rośnie,poza tym PO w swoich zapowiedziach zamierza dodatkowo pogłębić ten socjalistyczny program więc tym bardziej dziwni mnie hipokryzja neuropy
@Hamouma: Ale PO nie zależy na tym by po prostu "wejść" do sejmu, bo tak, to można osiągnąć bez takich obietnic. PO chce wygrać z wynikiem 30%+, a do tego trzeba sięgnąć właśnie po socjal. Taka przykra prawda.
@rzep: ale czaisz,że ten chory program wyborczy odbije się na naszych kieszeniach?Daletego nie ogarniam tych agrumentów "muszą jakoś wygrać wybory" "inaczej nie pokonają pisu" oni to zrobią wkładając rękę do Twojej kieszeni
@Hamouma: Czaję. Jednak uważam, że bardziej na naszych kieszeniach odbije się rozwalanie sądów, samorządów, Trybunału i mediów.

Akurat 500+ to dla mnie najmniejszy grzech PiSu - to jest coś z czym nie zgadzam się ideologicznie, a nie uważam za absolutnie szkodliwe.
@Hamouma: ehhh... socjal... teraz żadna przyszła partia tego nie zlikwiduje, a jak będzie chciała to nie ma szans w wyborach ( ͡° ʖ̯ ͡°) dziękuje pan PiSd ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Kempes: tym bardziej zachowanie PO jest #!$%@? bo jeszcze podlewają socjalistycznej oliwy do ognia wymyślając jakieś śmieszne bony dla samotnych matek,#!$%@? i niech mi ktoś jeszcze wspomni o jakiejś nierówności płci,jak baba samotnie wychowuje dziecko to ma ciągle jakieś bony,schroniska,domy samotnej matki a jak facet nie ma na alimenty to witamy w sztumie
jak rozwalanie TK ma się odbić na mojej kieszeni mocniej niż tfu rozdawnictwo?


@Hamouma: Brakiem zaufania inwestorów do prawa w Polsce? Już nie mówiąc o tym, że zostawiasz furtkę dla rządu, by wprowadzili każdy przepis - łącznie z np. nacjonalizacją środków powyżej jakiejś kwoty.

Pytanie "po co mi niezależne TK, sądy itp." to jak pytanie "dlaczego nie pozwalam ludziom przystawiać mi pistoletu do głowy, skoro obiecuje mi, że przecież nie strzeli".
@rzep: ziom,nigdzie nie pisałem "po co mi niezależne sądy albo TK" po prostu odniosłem się do Twoich słów,że pisowski TK jest groźniejszy dla mojej kieszeni niż rozdawnictwo a co do ideologi to chodziło mi o wszystkie sprawy koscielne,gendery,śluby homo,in vitro,Rydzyk,na pierwszym mijescu jest dla mnie stosunek polityka do moich pieniędzy.To jest rzecz namacalna,bo czy on wierzy w Boga czy nie to raz tak a raz nie,nie jednemu się odwidziało
@Hamouma: Bo jest - to są decyzje, które długoterminowo rozwalają zaufanie inwestorów i obywateli do państwa Polskiego. 500+ to podatek jak na razie finansowane jest długiem, i co by nie mówić, te środki w większości trafiają do obywateli (minus wiadomo, koszty obsługi).

Jestem przeciwny takim programom, ale nie jest to najgorsze co PiS zrobił.

Zresztą pamiętaj - jeśli chodzi o partie, to wybór jest dość ograniczony. Nasz system liczenia głosów jest
Brakiem zaufania inwestorów do prawa w Polsce? Już nie mówiąc o tym, że zostawiasz furtkę dla rządu, by wprowadzili każdy przepis - łącznie z np. nacjonalizacją środków powyżej jakiejś kwoty.

Pytanie "po co mi niezależne TK, sądy itp." to jak pytanie "dlaczego nie pozwalam ludziom przystawiać mi pistoletu do głowy, skoro obiecuje mi, że przecież nie strzeli".

Pozbywanie się twardych zabezpieczeń na zasadzie "no przecież na razie nic się nie dzieje" jest