Wpis z mikrobloga

Mireczki mam problem z #motocykle a dokładnie od około tygodnia strasznie hałasuje mi przednia zębatka, byłem z tym u mechanika, który stwierdził, że zębatki są jeszcze dobre, prawie jak nowe i to nie one są tu problemem. Podobno łańcuch się "dociera" i samo przejdzie po jakimś czasie... Motocykl to yamaha xj6

Spotkał się ktoś z czymś takim?: link
  • 19
@princecas własnie tu jest problem jest to mój pierwszy motocykl i nie jestem w stanie stwierdzić czy to oryginał, już takiego kupiłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@amath raczej nie, jak go kupiłem to nic nie hałasowało, przejechałem nim w sumie ok. tysiąc km i od około tygodnia zaczął hałasować :( naciągnięcie dopiero mogę pokazać za ok. godzinkę w pracy jeszcze siedzę.
@enjoi na początku był mniej naciągnięty, ale
@efelyo: jest całkowicie sucho tam, smaru panie smaru ( taki w szprayu do łańcuchów motocyklowych ) zdjęcie w spoczynku normalnie pokaż jeszcze.

generalnie zasada jest taka, żeby było tam luzu tak na 2-3 cm w górę, normalnie naciągasz i patrzysz palcem ile się w górę ugina.
ale sprawdź w manualu jeszcze ile dokładnie powinien mieć luzu.

no i dla dwóch osób też inaczej się naciąga, luźniej bo większe obciążenie jest.
@enjoi: ustawiłem tak jak w manualce, ale nic się nie poprawiło, wydaje mi się że albo łańcuch został źle naciągnięty albo po prostu się rozciągnął i napęd do wymiany :/