Wpis z mikrobloga

@kibellos: wgraj na nowo. Następnie wyczyść cache i dalvik w TWRP (uważaj, aby nie zaznaczyć nic innego). Zdaj relację.

Próbowałeś wejść szybko w ustawienia i zmienić czas blokady? Klikając małymi kroczkami?
@kibellos: spróbuj wejśc szybko w ustawienia i zmienić czas zablokowania. Mogło coś się zbugować i jak zmienisz czas może nadpisze się np. na poprawne 30s.

Nie wiem jeszcze jak na xiaomim, ale na moim s3 lte jest możliwość sformatowania całego fona bez uwzględnienia "internal storage i data" w twrp. Czyli sam system. Może zainteresuj się tym? Tylko wtedy na nowo trza ustawiać fona. No i to jest zawsze trochę tzw. dirty
@Atexor: dobry pomysł, ale niestety nie da rady, po zablokowaniu wywala z ustawień, a w sumie to nawet nie daje wejść. jedyne co mi się udało to jakoś ikonkę do synchronizacji wrzucić na listę dostępną po rozsunięciu górnego paska. dzięki temu zsynchronizuję sobie zdjęcia, żebym mógł potem zrobić czystą instalację jak nic nie wymyslę :c
@kibellos: zmień szybko tryb podłączenia na MTP. Zgraj na kompa to i owo na wszelki wypadek.

Zrób backupa (zwłaszcza EFS). Wipnij cache, dalvik oraz system. Wgraj na nowo system. Znowu wipe cache/dalvik i odpal fona. Poza ustawieniami fona powinieneś mieć wszystko, ale appki radzę przeinstalować.
@kibellos: Nie zrobiłeś backupa przed instalacją? Możesz spróbować z poziomu TWRP usunąć pliki odpowiedzialne za blokadę ekranu, jeśli się nie mylę są w folderze data/system i w nazwach mają locksettings i password
@Atexor: zgrywam sobie zdjecia na kompa przez usb. a co to jest te efs? jak się robi taki backup? bo chyba nie pozostaje mi nic innego jak czysta instalacja. tylko jak mam tego zipa na fonie, to jak zrobić wipe zeby on mi został? jedynei ze mozna inaczej, np jak pirzu robił przez pena z otg ( ͡° ͜ʖ ͡°) wrzuciłbym na niego zipa i z niego
@kibellos: EFS to świętość. Ja swoje trzymam dodatkowo na gdrive, bo raz je utraciłem niemal i cudem odzyskałem, gdy nawet download mode mi nie działał. EFS = IMEI i inne unikatowe dane dla każdego telefonu. Bez tego Twój telefon to będzie zabawka jak utracisz bez możliwości dzwonienia itp. U mnie nie wiem czemu nawet wifi nie działało dopóki nie wgrałem backupa EFS.

Mimo, że są różne zabezpieczenia to z powodu bugu
@cukru: ja nigdy nie szyfrowałem telefonu. Nie wiem, nawet czy xiaomi ma to wbudowane. no to by było zbyt piękne. Przez odina/miflasha wrzucić twrp i odblokować fona.
@kibellos: No to teraz chociaż można bezproblemowo zgrać co trzeba, potem zamiast instalować wszystko na nowo możesz spróbować na to wgrać paczkę z ROMem, raczej powinno wrócić do normy z ustawieniami.