Wpis z mikrobloga

Jak "ŁOTR 1" powinien się skończyć.

W opcjach polskie napisy.

Mały komentarz, bo wideo genialnie podsumowuje głupoty filmu, ale czasami chyba trochę przesadza.

[uwaga na spoilery]
.
.
.
.
.
.
.

1. Napisy początkowe, a w zasadzie ich brak - przecież wiadomo, że napisów nie ma nie dlatego, że były drogie w produkcji, ale dlatego, że Łotr 1 dzieje się w uniwersum SW, ale się też częściowo odcina od głównej trylogii (a w zasadzie wszytkich trzech trylogii). Napisy są zarezerwowane dla "głównych filmów" - moim zdaniem dobra decyzja.

2. Czemu wylądowali ta daleko? Też się zastanawiałem nad tym i wydało mi się to trochę dziwne. Typowy efekt na dodanie "epickości". Ewentualnie można tłumaczyć tym, że może obawiali się jakiegoś systemu obronnego (końcu Erso to wybitny inżynier), ale chyba i tak bardziej byli bezpieczni w statku, niż "na piechotę".

Mnie bardziej zadziwiają inne rzeczy:
- naprawdę - tuż przed statkiem biegnie mała Jyn, a oni jej nie zauważyli? Albo może zauważyli, dlatego od samego początku Krennic wiedział, że mają córkę i kazał jej szukać.
- naprawdę mają super plan na wypadek znalezienia, są przygotowani, wiedzą co robić, ale jak co do czego to żona wszystko spieprzyła? No ale to można wyjaśnić ludzką naturą, szczególnie że pokazane jest, jaki charakter miała Lyra.
- ja rozumiem rolnictwo itp. Ale naprawdę oni cały czas chodzili tacy brudni, jak plemię beduinów, a nie rodzina największego inżyniera w Imperium?

3. Co do tego, że nie dał pilotowi planów. Zapewne po prostu tak zrobili, żeby była jakakolwiek fabuła - ale tłumaczyć można to tak, że Erso musiałby być pod ciągłą obserwacją. Nie wiemy ile trudu wyniosło go wysłanie pilota, a co dopiero zgranie danych.

Poza tym facet na pewno spodziewał się, że rebelianci zaatakują bazę dużą siłą, a nie, że jego córka zrobi nieautoryzowany, partyzancki wypad.

A dlaczego Saw nie uciekł? To akurat wyjaśnili w filmie i to dość przekonująco. Nie chodzi mi o jego paplaninę, ale o jego nogi. Facet miał kawał metalu zamiast nóg i szybkość jego poruszania to z 0,5 km/h max.

Zanim by się doczłapał do statku to już dawno by ich zapiło z trzy razy.

4. Bitwa na Eadu - faktycznie trochę słabo, biorąc pod uwagę co potem wyprawiali na Scarif. ( ͡ ͜ʖ ͡)

5. Scena z Krennic-iem i Vaderem - mistrzostwo. xD

6. Chirrut - heheszki, bo Jedi nie zostaje się ot tak... No chyba, że to jest Epizod VIII. :-D

A odrzucenie granatu to też nie takie hop-siup, przecież on wybuchła zanim Bodhi zdążył ogarnąć co w ogóle robić.

7. Tu akurat bardzo fajnie, że pokazali buzującą chemię między bohaterami, ale ostatecznie nie było już wielkiego epickiego pocałunku na koniec. Motyw ten pojawia się praktycznie wszędzie, a jest dość nierealny, biorąc pod uwagę, że Cassian i Jyn znali się wtedy raptem z parę dni, może tygodni (nie wiem, jak bardzo rozciągnięta była akcja w czasie)...

Oczywiście z uwagi na wcześniejsze nie mogli oni ewakuować Cassiana i i Jyn. Flota rebelii też nie - a nawet jeśli - z orbity wyglądało to, jak po prostu unicestwienie bazy na Scarif, nie mogli przypuszczać, że jeszcze przez chwilę ktoś tam przeżył. Z resztą pokazane jest to na filmie.

8. Scena w korytarzu z walką Vadera to też typowy efekt "wow", bo normalnie to Vader bez problemu by odebrał dysk, a z kolei rebelianci nie czekali by z podaniem dysku dalej, aż Vader podejdzie tuż pod zablokowane drzwi...

9. Bez jaj - Tarkin nie wygląda aż tak sztucznie. To jest najlepiej wykonany render postaci, jaki widziałem w kinie (a przynajmniej wiem, że widziałem :-D ) - myślę, że tutaj był taki efekt, że ci, co wiedzieli że to render to z góry zakładali, że "wygląda słabo", a ci, co nie wiedzieli - nie zauważyli różnicy.

Ja np. nie wiedziałem i byłem zadziwiony, że znaleźli tak podobnego aktora. :-D

Natomiast ja zwróciłem uwagę na brak zachowania skali. Są sceny, gdzie baza na Scarif pokazana jest ze statków rebeliantów i wygląda, jakby lewitowały one paręset metrów nad nią, podczas, gdy one były na orbicie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gwiezdnewojny #starwars #lotr1 #rogueone #film #kino
Mr--A-Veed - Jak "ŁOTR 1" powinien się skończyć.

W opcjach polskie napisy.

Mały...
  • 5
Napisy są zarezerwowane dla "głównych filmów" - moim zdaniem dobra decyzja.


@Mr--A-Veed: Zła decyzja konkretnie w tym filmie, w którym potrzebne było wyjaśnienie co się dzieje przed rozpoczęciem. Tak jakby myśleli, że każdy czytał "Catalyst" przed obejrzeniem.
a nie rodzina największego inżyniera w Imperium?


@Mr--A-Veed: Nie był największym inżynierem. Znał się po prostu najlepiej na Kyber crystals.

Za Gwiazdę Śmierci odpowiadał Krennic i jego zespół inżynierów.
@Mr--A-Veed: Dwie korekty. Po pierwsze, wylądowali tak daleko, bo spodziewali się zasadzki. O ile dobrze pamiętam, to wg książki najpierw skanowali teren, ale potem wylądowali daleko, żeby uniknąć jakiś zasadzek - w końcu Galen się ukrywał i był inżynierem.

A co do Vadera, to (znowu, o ile dobrze pamiętam), próbował przyciągnąć dysk z danymi, ale zabrakło woli - co jest spójne z tym, że Vader był sceptyczny do Gwiazdy Śmierci i