Wpis z mikrobloga

Witam :)

Chciałbym Was prosić o poradę w sprawie wyboru technologii, którymi będę się posługiwał podczas tworzenia projektu. (Jeśli chodzi o zalecenia to może być wykonany z pomocą języka pl/sql, z użyciem Oracle APEX oraz serwera bzy danych Oracle - ale nie jest to obligatoryjne)

Ogólnie mam zadanie, by wykonać aplikacje webową zarządzającą turniejem szachowym (baza posiadająca tabele z uczestnikami, sędziami, przechowywująca przebieg gry itd). Będzie również posiadać możliwość logowania różnych użytkowników itp.

Jeśli chodzi o doświadczenie to mam prawie zerowe :| (obejrzałem swego czasu filmy Mirosława Zet o mysql), ogarniam programowanie z C++, Qt, również trochę Javę konsolowo.

Co poradzilibyście z wlasnego doświadczenia, żeby można było w miarę sprawnie wykonać projekt?

1. Czy msql+php+html+css+js będzie w sam raz? co z brakiem funkcji, które posiada pl/sql a mysql nie ma?

2. Może coś takiego jak projekt w mavenie + spring + serwer tomcat (od Amazona) a do tego podłączona baza danych (oracle albo mysl) jakiś kurs jest na kobietydokodu.pl?

3. Czy może taki wynalazek jak Wt (web framework dla C++) (nie mam pojęcia jak to potem umieścić w sieci?)

4. A może coś z innej beczki? Inne języki bazodanowe? może mysql + symfony?

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#naukaprogramowania #programowanie #cplusplus #mysql
  • 14
@Kuziool93 Nic nie pisałeś, że znasz PHPa to radzę wariant numer 2. i możesz skorzystać ze wzorca MVC oraz spring data repository - co żeby za dużo SQLa nie pisać ( ͡° ͜ʖ ͡°) - a jak wolisz pisać to zamiast spring data wziąć np. Hibernate'a
@kapelusz: Bardziej by mi chodziło o tutorial z którego przy okazji mógłbym się dowiedzieć jak napisać projekt np w Springu/Hibernate które komunikowały by się z bazą, bo jestem troche zielony w temacie frameworków Javowych, jak co ugryźć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wykonany z pomocą języka pl/sql

@Kuziool93: Współczuję. Myślę że to nie jest zalecenie ale coś w stylu "Jak pan chce bezproblemowo zdać...", przynajmniej ja tak miałem, u mnie jeszcze w wymaganiach była Java oraz "wie pan mam wiele firm co wykorzystują tą technologię i jak się pan postara to potrzebujemy praktykantów..." (to był wiecznie nieobecny kierownik katedry).

Jeżeli to ma być webowy framework to unikaj C++, nie to że się nie
Polecam zapoznać się z oboma i jaki wpływ mają na ilość SQLa...


@yami: Również polecam, bo ewidentnie nie masz pojęcia, o czym mówisz, a udzielasz rad początkującym.
@lionbest: Na szczęście to jest tylko sugestia, możemy w sumie użyć co nam się podoba :)
Dziękuję wszystkim (januszomprogramowania również) za konstruktywną pomoc xD
Można się rozejść do swoich piwnic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pozdrawiam