Wpis z mikrobloga

mBank właśnie jak dla mnie wbił sobie gwóźdź do trumny.
Ich system wykonał wczoraj sam z siebie przelew i sam sobie autoryzował tę operację. Mimo to że mam włączone wszystkie możliwe zabezpieczenia, autoryzację przez aplikację mobilną itp.
Odbiorca nie był dodany do zaufanych, nie miałem go na liście odbiorców bez autoryzacji itd.
Jednak tak zwany asystent płatności wykonał sam z siebie przelew. Dobrze że na 80pln a nie na 10000.

Zgłosiłem wczoraj sprawę i złożyłem reklamację. Co zrobił mBank? Zablokował mi dostęp do kont, kart i wszelkich operacji. "Do czasu wyjaśnienia". Minęła doba, dzwonię przed chwilą i jak na razie nic nie wiadomo, dowiedziałem się jednak że blokada może trwać do 30 dni.

Czyli reasumując. mBank sam sobie przelewa pieniądze, niezależnie od kodów jednorazowych, autoryzacji w aplikacji itd. I w rezultacie błędu banku blokowane są moje środki i karty.

#banki #technologia #internet #zabezpieczenia może was zainteresuje @niebezpiecznik-pl no i @mBank
Pobierz
źródło: comment_gKb0dUPm2rheBOpVNZODudbufzawMTUg.jpg
  • 277
I pomyśleć że chciałem wziąć hipoteczny na budowę domu w mBanku. Jak się uda w miarę bezstratnie, to przeniosę kredyt za samochód do PKO BP - tam jest drogo ale stabilnie:) Kiedyś miałem Inteligo ale przeszedłem do mBanku ze względu na bardziej optymistyczne (rok 2012) obliczanie zdolności kredytowej. Teraz ze względu na inne umowy i inne kwoty uda się po spłaceniu tego wziąć nowy kredyt pod dom. Sam miałem cyrki odnośnie zgód
@blubi_su: nie jest to żadna nowość, mi zaginęła pewna kwota przy zwrocie z blika, reklamacja przyjęta (30 do 60 dni roboczych czasu na reklamację, czo!?!). Po jakimś czasie przyszedł do mnie anonimowy przelew. Oczywiście ani be ani me, sam musiałem się domyślać o co chodzi. Żadnej informacji zwrotnej oczywiście nie otrzymałem do dzisiaj. @mBank obsługa to jakiś dramat
@FCK: Ja do tej pory pamiętam, jak naście lat temu chciałem sobie założyć konto dla niepełnoletniego w mBanku. Potrzebne były dane opiekuna, więc mój tata wpisał swoje. Wniosek o założenie konta odrzucony. Telefon na infolinię:
-Dlaczego?
-A bo tata podał zły nr dowodu osobistego.
-Jak to? A skąd wy wiecie jaki tata ma nr dowodu?
-Bo miał u nas konto które zamknął rok czy 2 lata temu i trzymamy jego dane
Jak kiedyś napisałem, że tylko mBank ma problemy z kontami klientów na taką skalę to moja odpowiedź była zminusowana na 4 fajery.


@art212: bo jest/był względnie darmowy i ma rzesze krzyczących fanów. :)
Jak zakładałem sobie konto w mbanku, to był to wówczas jedyny bank internetowy w Polsce (tzn. taki, który nie miał fizycznych oddziałów), do tego jedyny, który nie wymagał ani potwierdzenia o dochodach, ani legitymacji studenckiej, ani żadnego innego dokumentu poza dowodem osobistym, żeby założyć konto, a do tego roczne oprocentowanie depozytów na koncie osobitym wynosiło 14%, przelewy i wydanie kart, obsługa kont była bezpłatna, a do tego mieli wspaniały interfejs użytkownika, który
@blubi_su: samo z siebie to się nic nie robi, prędzej obstawiam kogoś z supportu, co próbował sobie... no właśnie nie wiem co, ale zabrał kasę. Proponuję sprawę zgłosić na Policję lub/i KNF. Jak poczują oddech smoka to się wyjaśni. Niech prześwietlą zarówno bazy danych, jak i firmy outsourcingowe pracujące dla mBanku. Wydaje mi się, że Gemius jest jedną z takich firm.
@qmox: dlatego napisałem "jest/był". ;) Dla mnie niby tez, ale tu jakieś ubezpieczenie, tam nagle wprowadzili miesięczne opłaty za posiadanie kont walutowych.. i w pewnej chwili zorientowałem się że koło 40zł pobierają mi miesięcznie. Karte i bankomaty miałem tez darmowe. ;)
@blubi_su: ja to chyba mam konto w banku widmo, nikt powyżej nie wspomniał o BZWBK ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wiem jak nowe oferty ale ja mam starą i sobie cenię, poza tym świetna obsługa i praktycznie brak problemów, no może częste (zapowiadane, powiadomienie push na telefon) przerwy konserwacyjne w nocy
@WuDwaKa: @blubi_su: nie mam pojęcia po co wołacie ten @ZespolmBanku, przecież oni są tylko po to by klepać formułki, że niby ktokolwiek się interesuje twoją sprawą, tylko gównoburza i obawa o zły PR może sprawić, że ktokolwiek decyzyjny przyjrzy się twojej sytuacji. Tak się właśnie stało w tym przypadku, "daj namiary, to przyjrzymy się sprawie", a jak coś się ruszy, to prędzej dzięki gorącym czy innej internetowej popularności sprawy.
@waluch: Millennium polecam z czystym sumieniem. Mam tak, że jak jest wpływ powyżej 1k to place 4,90 za ubezpieczenie karty i to całość opłat. Wypłaty z dowolnego bankomatu zgodnie z ustalonym limitem i bez prowizji


No i nigdy nie korzystaj z aplikacji mobilnych, chyba że ratujesz komuś życie.
@blubi_su: Ja to się najbardziej martwię, że właściwie każdy bank w dowolnej chwili może zmniejszyć Ci saldo o jakąś kwotę i jeśli nie będzie w historii związanego z tym przelewu to większość ludzi by nic nie zauważyła.
W tym że zablokowali ci konto jest jakas logika - skoro system nie zadzialal raz to moze nie zadzialac ponownie (a moze to jakis oszust ma dostep do twojego konta? moze jakis bug w kodzie - ale coz to moglbybyc za bug??).
oczywiscie jest to skrajnie niewygodne bo jestes bez srodkow do zycia do czasu gdy oni nie wyjasnia sprawy...

wniosek jest taki ze albo trzeba trzymac trovhe pieniedzy w skarpecie, albo
@mamut2000 ja zakładałem ok 12 lat temu. W tym czasie zmieniłem bank 3 razy. Nie ma sensu trwać w czymś z przyzwyczajenia. Teraz jestem w Credit Agricole. 12 zł i wszystkie bankomaty i przelewy w cenie opłaty za konto.
@WielkaPolska: zawsze takie gadanie, a potem się okazuje, ze są jakieś wyjątki, ze są inne opłaty itp,
dotychczas całkowity miesięczny koszt za konto, przelewy, kartę i wypłatę ze wszystkich bankomatów to 5zl i to było do przyjęcia