Wpis z mikrobloga

To co dzisiaj usłyszałem mnie przeraziło. Rozmawiałem ze znajomym policjantem z wydziału karnego i otworzył mi on oczy na to co dzieje się w Polsce. Dzisiaj mamy rządy prokuratorów. Kiedyś, dobrowolne poddanie się karze skutkowało tym, że prokurator obniżał wyrok, dzisiaj jest...na odwrót to sądy często zaniżają wyroki, których domaga się prokuratura bo są one absurdalne. Policjant o którym pisze, podał mi przykłady gdzie facet za podrobienie pieczątki badań lekarskich dostał od prokuratury propozycję 5 miesięcy BEZWZGLĘDNEGO więzienia. Inny dostał propozycje 1,5 roku prac społecznych za jazdę z sfałszowanym przeglądem, dochodzi do sytuacji gdzie więzienia będą przepełnione ale nie prawdziwymi przestępcami a jakimiś ludźmy z drobnym brudem za uszami. Póki co ukrócają to sądy, które niejako starają się być niezależne ale jak wiemy ma się to zmienić.
Najśmieszniejsze jest to, że to są ci sami prokuratorzy co za PO, zmieniła się jednak władza dała im większe pole do popisu i włączył im się syndrom eksperymentu więziennego.

#neuropa #polityka #4konserwy #dobrazmiana
  • 1