Wpis z mikrobloga

Siema,

Chciałbym pokazac wam stronę, nad która pracowałem przez ostatnie kilka miesięcy. Jest to wyszukiwarka tapet na pulpit z mnóstwem funkcji takich jak szukanie przy pomocy koloru lub obrazu, sortowanie wg daty/popularnosci/losowo, system rozposnawania duplikatów, rekomendacje itp...
Witryna działa bardzo podobnie do Google lub innych wyszukiwarek. Boty indeksuja metadane (tagi, rozdzielczosc, kolory, itp) i miniaturki do bazy. Po przemieleniu danych, sprawdzeniu czy tapeta nie jest duplikatem, program dodaje ja na stronę.

Witryna działa dopiero kilka dni i jeszcze nikt oprócz mnie jej nie testował, więc wszelkie uwagi dotyczace funkcjonalności, szybkości działania, interfejsu czy bezpieczeństwa sa mile widziane.
Po zakończeniu testów (kilka dni/tygodni) wszystkie dane ze strony zostana usunięte (tapety, logi, konta itp).

Jeśli chodzi o techniczne sprawy to strona została napisana w takich technologiach/językach jak:
- nginx (http2)
- PHP7 (Phalcon)
- MemSQL (baza danych w pamięci RAM)
- Solr
- JS (Większośc w zwykłym javascript + Incremental DOM, Fastdom, bLazy)
- Python (backend, boty, aplikacja do wyszukiwania duplikatów)

Strona najlepiej działa na Windows+Chrome, ale testowałem tez na FF, Safari i Micorsoft Edge. Witryna nie jest zoptymalizowana pod urzadzenia mobilne. Planuje zrobic oddzielna wersje na telefony/tablety w niedalekiej przyszłosci.

++++++++++++++++++++++++++++++++++
Adres: https://wallhalla.com
++++++++++++++++++++++++++++++++++

#webdev #webdesgin #tworczoscwlasna
  • 28
@TenSoon: ale miniaturki na głównej to klikalne zrób.
No i przejsćie do serwisu z tapetą jakoś lepiej oznacz bo się chwile zastanowiłem zanim klikiem.
No i info ze szukajka szuka w aktualnym kategorii a nie w całości
@spidero: Znalazło tapety otagowane jako "electric" LUB "bikes". Gdyby któras tapeta miała tag "electric-bikes" na pewno byłaby an górze. Wyszukiwanie po całej frazie działa z cudzysłowiem, np:
emma stone - wyszuka wszystko otagowane jako "emma" lub "stone" z tym, ze jezeli tapeta jest otagowana tymi dwoma frazami, bedzie na górze
"emma stone" - wyszuka tylko tapety z tagiem "emma-stone"
Domyślnie tak to działa, nie bawiłem się jeszcze z bardziej bardziej wymyślnymi
@Saeglopur: Dzięki! Napisałem kilka botów, które pobieraja tapety z róznych zródeł. Stron z wysokiej jakości tapetami nie jest tak duzo (docelowo wallhalla ma pobierac tapety z około 5-8 stron). Tam gdzie strona ma API, korzystam z API, ale reszte trzeba przemielic wchodzac na strony.
@Fantomkiller: Lezy i kwiczy. :D Nic jeszcze nie robiłem jesli chodzi o RWD. Planuje dostosowac strone do minimum 1024x768 lub 1280x800 a userzy z mniejszymi rozdzielczosciami przekieruje na mobilna wersję.
@Fantomkiller: Dzięki! Zastanawiałem się czy to nie przesada z tym efektem 3d, ale raczej nie przeszkadza, a wyglada fajnie. Niestety na macOS/Safari w Edge trochę się krzaczy, więc pewnie wyłacze ten efekt w tych przegladarkach.

@zawadzio: Poprawiłem. Dzięki.