Wpis z mikrobloga

Siema,

Chciałbym pokazac wam stronę, nad która pracowałem przez ostatnie kilka miesięcy. Jest to wyszukiwarka tapet na pulpit z mnóstwem funkcji takich jak szukanie przy pomocy koloru lub obrazu, sortowanie wg daty/popularnosci/losowo, system rozposnawania duplikatów, rekomendacje itp...
Witryna działa bardzo podobnie do Google lub innych wyszukiwarek. Boty indeksuja metadane (tagi, rozdzielczosc, kolory, itp) i miniaturki do bazy. Po przemieleniu danych, sprawdzeniu czy tapeta nie jest duplikatem, program dodaje ja na stronę.

Witryna działa dopiero kilka dni i jeszcze nikt oprócz mnie jej nie testował, więc wszelkie uwagi dotyczace funkcjonalności, szybkości działania, interfejsu czy bezpieczeństwa sa mile widziane.
Po zakończeniu testów (kilka dni/tygodni) wszystkie dane ze strony zostana usunięte (tapety, logi, konta itp).

Jeśli chodzi o techniczne sprawy to strona została napisana w takich technologiach/językach jak:
- nginx (http2)
- PHP7 (Phalcon)
- MemSQL (baza danych w pamięci RAM)
- Solr
- JS (Większośc w zwykłym javascript + Incremental DOM, Fastdom, bLazy)
- Python (backend, boty, aplikacja do wyszukiwania duplikatów)

Strona najlepiej działa na Windows+Chrome, ale testowałem tez na FF, Safari i Micorsoft Edge. Witryna nie jest zoptymalizowana pod urzadzenia mobilne. Planuje zrobic oddzielna wersje na telefony/tablety w niedalekiej przyszłosci.

++++++++++++++++++++++++++++++++++
Adres: https://wallhalla.com
++++++++++++++++++++++++++++++++++

#webdev #webdesgin #tworczoscwlasna
  • 28
  • Odpowiedz
@TenSoon: przy zapisywaniu ustawień dostaję błąd, strona zapisanie ustawień interpretuje jako próbę zmiany hasła.

Nie mówię że czegoś ściśle brakuje - niektóre rzeczy nie działają tak dobrze jak na wspomnianym wallheaven.cc
Silnik wyszukiwania daje znacznie mniej wyników, nie wiem czy z uwagi na mniejszą bazę czy na bardziej restrykcyjny algorytm.

EDIT: podczas scrollowania 80% tapet się powtarza
  • Odpowiedz
@neo_1995: Mozesz napisac jaki bład Ci wyskakuje?
Wallhalla ma tylko 45K tapet do testów, gdzie wallhaven ma ponad 400K, to pewnie przez to. Poza tym algorytm jest niemal identyczny.
  • Odpowiedz