Wpis z mikrobloga

@Biedronka07: To nie działa, jakiś wykopek pisał kiedyś o dobrym sposobie na odstawienie. Przez 5 dni nic nie jedz, a na weekend kup sobie jakiegoś loda albo batona. Wtedy głód cukru będziesz mieć zaspokojony, a nie dojdzie do sytuacji, gdzie kupisz kilogram cukierków.
  • Odpowiedz
Z doświadczenia - pierwsze 2 tygodnie jest ciężko, organizm nie ma dostarczonego "narkotyku", czuć osłabienie i zmęczenie. Ale potem jest już mega luz, nie ciągnie w ogóle. A powrót do jedzenia też nie jest łatwy, bo wszystko jest za słodkie.
  • Odpowiedz
Pierwszy krok to calkowita eliminacja cukrow z plynow czyli tylko woda/herbata nieslodzona.


@Coffeephile: Wtedy człowiek więcej je i kalorycznie wychodzi podobnie.
Btw. kawa też jest bezkaloryczna.

czuć osłabienie i zmęczenie


@Korpokociak: owsianka z bakaliami, owoce, smoothie, z kaszy jaglanej też można zrobić spoko słodycze. Ew. słodziki wszelkiej maści.
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii Tak, ale ten stan osłabienia jest i mija po około 2 tygodniach, bo organizm po prostu nie dostaję używki w postaci cukru. U mnie akurat nic nie pomagało, ale po tym okresie człowiek ma o wiele więcej siły. I widać efekty na ciele, bez innych zmian w diecie czy zwiększonej aktywności. Przynajmniej u mnie
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii: Tzn zastępujesz normalny zdrowy posiłek pustymi kaloriami z płynu który i tak nie nasyci organizmu, niczym to się nie rozni od szamania zwykłych słodyczy.

Właśnie @Korpokociak ma racje, jak już odzwyczaisz organizm to wszystko wraca do "normy" i dopiero czuć jak wszystko jest za słodkie. Ostatnio szukałem ciasteczek takich "fit" zbożowych na przegryche i po każdych mnie mdli, oczywiście w każdych w składzie cukier bo inaczej nikt by ich nie
  • Odpowiedz
i tak nie nasyci organizmu


@Coffeephile: wypełni żołądek i zaspokoi głód w podobny sposób co pełnowartościowy posiłek. Nie jest to bynajmniej zdrowe.

Owoce/musli itp to tez nie jest jakieś super jedzenie

Dlatego należy stosować owoce jako zamiennik słodyczy. Truskawki mają ok. 29 kcal na 100g, są bardzo słodkie. Jak ktoś tęskni za słodkimi przekąskami po obcięciu kcal, to polecam.

A bakalie (w połączeniu z owsianką) to jest super jedzenie na poranny
  • Odpowiedz
@Korpokociak: Świat jest tak uzależniony od cukrów prostych, ze masakra. Ludzie potrafią jesc Nutelle słoikami (gdzie tam pewnie 75% składu to cukier), ja jem ryż z warzywami i dla mnie to jest wystarczająco "słodko".
  • Odpowiedz