Wpis z mikrobloga

Sąd Najwyższy w Rosji ogłosił przed chwilą całkowity zakaz dla działalności #swiadkowiejehowy, uznając ich za ekstremistów religijnych. Ich centrum administracyjne (biuro oddziału) w Rosji ma zostać zamknięte, wszystkie jednostki organizacyjne zlikwidowane, a nieruchomości przejęte przez rząd. Świadkowie mogą odwołać się od wyroku w ciągu 30 dni.

Rozprawa trwała prawie 2 tygodnie, podczas których słuchano argumentów obu stron. Sami Świadkowie Jehowy uważali stawiane im zarzuty są absurdalne, że są pokojowymi ludźmi i nie można ich nazwać ekstremistami. Twierdzili też, że świadkowie którzy zeznawali przeciwko nim mówią nieprawdę twierdząc, że byli zniechęcani do odbierania wyższego wykształcenia, nakłaniani do odmowy transfuzji krwi czy poddawani ostracyzmowi. Jednak czytelnicy tego tagu wiedzą, że wszystkie te rzeczy są prawdą i pod tym względem organizacja Świadków Jehowy jest winna zarzucanym im czynom.

Mimo to współczuję szeregowym Świadkom Jehowy w Rosji (jest ich tam około 170 tysięcy), bo w tej całej sytuacji to oni najbardziej ucierpią, podczas gdy ich przywódcy - Ciało Kierownicze - będą mieli świetną reklamę ukazując tamtych jako męczenników za wiarę ( ͡° ʖ̯ ͡°). Podczas gdy sami będą siedzieć wygodnie w swoich apartamentach nad jeziorem w USA z dala od wszystkich problemów.

#archiwumswiadkajehowy #rosja #swiat #religia
  • 31
@3nriqu3: Mimo wszystko różnią się. Porównując do kościoła katolickiego, który ma najwięcej wyznawców w Polsce, religia Świadków Jehowy jest naprawdę ekstremalna. Człowiek jest tam poddany psychomanipulacji na skalę nieporównywalnie większą do KK, do momentu gdzie rodzice potrafią zrzec się dzieci czy nawet pozwolić im umrzeć w szpitalu gdy trzeba podać krew. A to tylko jedna z wielu haniebnych rzeczy, których ta organizacja uczy. Polecam poczytać tag #archiwumswiadkajehowy. Większość ludzi nie
Żałosne jest to że są ludzie którzy z nienawiści do ŚJ są w stanie poprzeć Putina, Hitlera i innych zbrodniarzy. Ile trzeba mieć w sobie nienawiści.
@Brat-JW: "Żałosne jest to że są ludzie którzy z nienawiści do ŚJ są w stanie poprzeć Putina, Hitlera i innych zbrodniarzy. Ile trzeba mieć w sobie nienawiści."

A ja się zastanawiam co wnoszą do tego tematu Hitler i inni zbrodniarze? Może to że Hitler olał waszą deklaracje faktów? No bo przecież gdyby nie olał to byłby ok, co nie?
Jeszcze bardziej mnie zastanawia to, jak można być aż tak "słabym" aby
Ja mam kilka pytań do Was drodzy Świadkowie Jehowy, bo wiem, że czytacie ten tag: dlaczego Wasz Jehowa Was opuścił? Dlaczego nie odpowiedział na miliony modlitw zanoszonych przez Was by nie dopuścić do zakazu w Rosji, który może skutkować brutalnymi prześladowaniami dla Waszych braci w tym kraju? Co z milionami listów wysłanych do Putina i innych urzędników przez ostatni miesiąc na prośbę Waszego Ciała Kierowniczego? To wszystko na nic? Bóg olał swoją