Wpis z mikrobloga

Zdradzę Wam pewien sekret z kobiecego świata. To, że dziewczyna posiada w swojej kosmetyczce dużo kosmetyków (jak niektóre pod tagiem #pokazkosmetyczke), nie oznacza, że jest ona tak zwaną "szpachlą". Nie oznacza też, że codziennie używa ich wszystkich! Powiedziałabym, że "szpachla" to styl życia; można nią zostać mając do dyspozycji tylko trzy kosmetyki. Wystarczy kupować kosmetyki słabej jakości, niedobrane kolorystycznie i nie umieć ich aplikować. Trzeba po prostu nie mieć gustu i wyczucia. Z drugiej strony można mieć na twarzy dziesięć kosmetyków, które podkreślają to i owo, i wyglądać bardzo naturalnie. To jest zwykle ten look, o którym mężczyźni naiwnie mówią "piękno bez makijażu".

Dla porównania dwie panie oraz zestaw użytych przez nie kosmetyków:

1) Najpierw "szpachla" po lewej. Tak naprawdę do uzyskania szpachlowego efektu wystarczyłyby (jak pisałam) trzy kosmetyki, czyli fluid, tusz do rzęs i pomadka.
- fatalnie dobrany podkład (przynajmniej dwie warstwy)
- przynajmniej pięć warstw tuszu do rzęs
- świecąca się pomadka
- czarna kredka do oczu
- biała kredka na linii wodnej oka
- kredka do brwi


2) Pani "naturalna".
- krem BB
- podkład (Urban Decay)
- druga warstwa podkładu (Nars All Day)
- kredka do brwi
- żel do brwi
- korektor rozświetlający
- puder z drobinkami
- bronzer
- baza z drobinkami pod cienie
- eyeliner lub miękka kredka
- cienie do powiek
- biała kredka na linii wodnej
- tusz do rzęs
- sztuczne rzęsy na taśmie
- puder matujący
- róż
- pomadka
- błyszczyk

#makijaz
S.....y - Zdradzę Wam pewien sekret z kobiecego świata. To, że dziewczyna posiada w s...

źródło: comment_Z08tEhtLudLKKoEB6BMlWx52DWSXLawD.jpg

Pobierz
  • 120
@hematemesis: Kwestia uśmiechu i jak się robi zdjęcie. Po lewej chyli się nad aparatem - pucie się zbierają i jest ziemniaczana kulka. Druga napina i wyciąga szyję, aparat trzyma delikatnie powyżej linii oczu. @Igoras może potwierdzić że na normalnych zdjęciach wyglądam normalnie ale jak cofnę szyję i zrobię głupią minę to przybywa optycznie spoooooro kilogramów (i wygląda się brzydko).
@Shanny: ta pierwsza dodatkowo ma wyskubane i narysowane od szklanki brwi i posklejane tuszem rzęsy.
Ja mam mnóstwo kosmetyków XD Jak wrócę od chłopaka to chyba zrobię # pokazkosmetyczke podzielone na części (używane na codzień, wyjazdowe, pielęgnacja, buble). A tymczasem bardzo często jedynym moim makijażem jest korektor pod oczy (mam straaaszne cienie), kredka do brwi i tusz do rzęs. Podoba mi się że przyszedł do nas trend z Korei i Japonii
@Hannahalla: To strasznie widać, kiedy się oglądało kogoś tylko na zdjęciach, a potem zobaczyło się w telewizji. Miałam tak z Honoratą Skarbek (taką piosenkarką) - na zdjęciach chudziusieńka buzia, mocne kości policzkowe, wystające obojczyki, a w telewizji taki ziemniaczek trochę (ale wciąż ładna).
@Hannahalla: dowiedziałem się również (czego nie zauważyłem na foto, które również widziałaś), że szyja nie może być zbyt skręcona, bo ścięgna zaczynają być zbyt wyraźne

@Shanny: ja tak miałem z ewą farną (czy jak się odmienia jej nazwisko), tu taki patyczak, a tu pączek ( ͡º ͜ʖ͡º)