Wpis z mikrobloga

Nóż numer 3. Poprzednie wpisy pod tagiem #sjac

Tym razem dwa błędy popełnione.

Pierwszy to uderzenie w końcówkę drewna zaostrzonym płaskownikiem (przy poprawianiu satynowania) a że to zebrano cięte w poprzek to odprysło, musiałem z drugiej strony podobnie zrobić.

Drugi to design, rysując myślałem tylko o wyglądzie a nie o funkcji wynikającej z wyglądu, no i nie da się płasko go położyć na stole bo dłoń przeszkadza, dopiero po wycięciu się skapnąłem ale nie chciałem robić upośledzonej chudej rączki to zostało :D

NC6 6mm, zebrano, mosiądz, dł. całk. 165mm, dł. kt 68mm, OC killrathi

#knifemaking #diy #noze #knifeboners #handmade #rekodzielo #chwalesie
Pobierz silvanoshei - Nóż numer 3. Poprzednie wpisy pod tagiem #sjac 

Tym razem dwa błędy ...
źródło: comment_E5BngxIik92qyBfIponDWMMF0XWvoPlH.jpg
  • 15
@b69: robie na czarnej plexi, i przyznaje tutaj troche zepsulem bo noz jest zwrocowny lekko przodem do aparatu i przechylony w tyl, w poprzednim wpisie mialem zrobione idealnie z boku bo noz sam stal, ten sie przewracal i dorobilem jakas nozke gietka i wyszlo jak wyszlo :P
@silvanoshei: Nie przejmuj się takimi małymi wypadkami przy pierwszych projektach.
"Tylko ten się nie myli, kto nic nie robi."
Rób następne bo masz do tego zdolności. Twoja przewaga to bardzo dojrzały zmysł estetyczny.
Bardzo duży plus piękną prezentację.
@silvanoshei: no ciężko, ale być może mają tyle klientów że im nie zależy - głównie brak informacji, beznadziejne zdjęcia (tutaj ujdzie, bo można poprosić o lepsze - jeśli odpiszą kiedyś), najgorsze co może być "CENA PYTAJ", jak napiszesz to nie potrafią odpisać +- kosztów, jak spełniają wymogi i normalnie da się komunikować, to jednak warsztat ubolewa i nie są to noże za którymi się oglądam.
Co do kosztów, wiadomo praca i
@Wapniak: hm, to moze byc to ze jesli warsztat nie ubolewa to maja duzo klientow i jeden custom jest nieoplacalny, ale ogolnie wiem o czym mowisz, taki typ producenta nie tylko przy nozach spotykany :D

aczkolwiek rozumiem ta czesc z kosztami bo mi tez ciezko jest ustalic ile na cos zejdzie materialow sciernych ile czasu zajmie etc dopiero teraz po 3 nozach zrozumialem czemu pewien knifemaker walter sorrells mowil ze najwiecej
@silvanoshei: ogólnie zrezygnowałem z tego pomysłu, chciałem 5 noży mieć do kuchni (co już chyba obrazą było, bo kilka osób po napisaniu do czego noże będą służyć nie odpisywało), w skrócie: tasak, mały tasak, szefa, długi, krótki. Nie pisałem do tych, którzy nie robią nawet podobnych noży do tych co bym chciał i robią jakieś tandetne (dużo noży zamieszczonych na forach, to początki itd wiadomo, nie ma co na start oceniać