Wpis z mikrobloga

@teren: @webdruid: Francja i tak już jest niekonkurencyjna, więc niech dalej się pogrążają, lepiej dla innych. O czym zapominają socjaliści, to to, że pracownicy nie pracują bo tak, tylko pracują dla innych dla konsumentów. Czyli jeżeli będzie 1/5 krótszy czas pracy, to lekarze na przykład przyjmą o 1/5 mniej pacjentów, więc kolejki się wydłużą, więcej ludzi nie doczeka operacji czy zabiegu i umrze przedwcześnie, będzie się dłużej czekało na kuriera,
@Adekop:

Francja i tak już jest niekonkurencyjna,

Polska za to jest "konkurencyjna" i dlatego mamy niskie płace

więc niech dalej się pogrążają, lepiej dla innych.

XD

czym zapominają socjaliści, to to, że pracownicy nie pracują bo tak, tylko pracują dla innych dla konsumentów. Czyli jeżeli będzie 1/5 krótszy czas pracy, to lekarze na przykład przyjmą o 1/5 mniej pacjentów, więc kolejki się wydłużą, więcej ludzi nie doczeka operacji czy zabiegu i
@teren: Tak Polska jest konkurencyjna i dlatego Marine le Pen płacze, że firmy przenoszą się do Polski

Według widzów, najlepiej w debacie prezydenckiej wypadł Emmanuel Macron W debacie kandydatów na prezydenta Francji pojawiły się wątki dotyczące Polski. Marine Le Pen napiętnowała przeniesienie zakładów sprzętu gospodarstwa domowego Whirlpool z Amiens do Łodzi. (http://www.tvn24.pl)


tak, i dlatego właśnie obecnie kiedy pracuje się (zgodnie z prawem) po 8 godzin tylu ludzi umiera
@Adekop:

Tak Polska jest konkurencyjna i dlatego Marine le Pen płacze, że firmy przenoszą się do Polski

niech płacze co mnie to obchodzi

Tak Polska jest konkurencyjna

dlatego że mamy niższe płace

Nie ma to jak porównywać długość życia 150 lat temu i dzisiaj, pomijając rozwój medycyny w ogóle.


I dlatego Francja z najmniejszą liczbą godzin pracy w tygodniu, ma jedno z najwyższych poziomów bezrobocia w UE, a Singapur z największą
Pobierz t.....n - @Adekop:
 Tak Polska jest konkurencyjna i dlatego Marine le Pen płacze, że ...
źródło: comment_zTOInNqvC9pShYoiXAckP14C9MLtdAOY.jpg
@Adekop: Niemcy w wielu landach mają po 37-38 h na tydzień pracy. Z tego co kojarzę to tak jest w zaglebiu rury czyli głównym przemysłowym landzie. Pomijajac juz wydajność Niemców w tym ich czasie pracy z którymi niestety blisko współpracuje i płakać się chce jaka maniane #!$%@?.
I rozumiem ze PRL to prawdziwy kapitalizm był ze swoimi 48h pracy 6dni w tygodniu i brakiem bezrobocia.
A jak już Singapur dajesz za
@teren: Niestety to ty się samozaorałeś, powołując się na dane OECD odnośnie godzin pracy w roku.
Zapoznałeś się może z metodologią badań? Otóż w tym raporcie OECD, sumuje się wszystkie godziny przepracowane i dzieli przez liczbę pracujących, co więcej nie ma rozróżnienia zatrudnienia na pełen etat i umowy w niepełnym wymiarze godzinowym. Spadek liczby godzin to głównie efekt emancypacji kobiet i zwiększania ich partycypacji w rynku.
Czyli jeżeli aktywnych zawodowo jest
@Adekop: W usługach wzrosną koszty. Od kiedy gospodarka stoi głównie uslugami.
Druga sprawa - proszę o dane ze jak spada czas pracy to wzrasta bezrobocie. Co nagle mimo tego że więcej potrzeba ludzi do zrobienia tego samego to będą zwolnienia? Czy może okaże się że im mniej ludzie pracują to będą bardziej wydajni i można pozwalniac więcej osób?
takie same brednie mówili jak zmieniano 12h dzień pracy na 8h dzień pracy
Ja mówię o tym ile można pracować bez dodatkowych opłat,

nie "bez dodatkowych opłat" tylko bez zarabiania więcej ( ͡ ͜ʖ ͡)

we Francji jest to obecnie to 35 godzin a w Niemczech 40. Za każdą dodatkową godzinę trzeba płacić tam dużo dużo więcej pracownikowi i o to mi chodzi.


@Adekop: nie, to nie tobie o to chodzi tylko mi, o tym pisałem wyżej o masochistach
@fazimodo:

Od kiedy gospodarka stoi głównie uslugami.

No od jakiegoś czasu już, 80% PKB USA to usługi w tym momencie źródło

Druga sprawa - proszę o dane ze jak spada czas pracy to wzrasta bezrobocie. Co nagle mimo tego że więcej potrzeba ludzi do zrobienia tego samego to będą zwolnienia? Czy może okaże się że im mniej ludzie pracują to będą bardziej wydajni i można pozwalniac więcej osób?


Polecam raport na
Zarobek dla pracownika to koszt dla wszystkich innych.


@Adekop: nie dla wszystkich innych tylko dla pracodawcy
i tu jest prawdziwa różnica miedzy lewicą a prawica - prawica działa w interesie kilkunastu % społeczeństwa na koszt większości a lewicę interesuje większość czyli pracownicy

Czy rozróżniasz interes konsumenta i pracownika czy dla ciebie to jeden pies?

Każdy pracownik jest jednocześnie konsumentem a większość konsumentów to pracownicy, tak więc chyba cierpisz na jakieś zaburzenia
Ja od nikogo nie chce pieniędzy, tylko ludzie na stażach za 1000 zł chcą ode mnie pieniądze, chcą żebym ja przepłacał za towary bo oni mają zarabiać 3000 zł, bo się należy, na mój koszt.


@Adekop: ty sie powinienes chyba leczyć
@teren:

nie dla wszystkich innych tylko dla pracodawcy

Przede wszystkim dla konsumentów, nie dlatego towary z Chin czy Pakistanu czy Bangladeszu są tańsze, że tam pracodawcy mają mniejsze zyski, tylko dlatego, że tam pracownicy pracują za mniej.

Każdy pracownik jest jednocześnie konsumentem a większość konsumentów to pracownicy


Znowu kłamiesz, w Polsce żyje 38 milionów ludzi, z czego 16, 2 miliona pracuje (42% ogółu), od tego trzeba odjąć samozatrudnionych (3 miliony) i
Pobierz Adekop - @teren: 
 nie dla wszystkich innych tylko dla pracodawcy
Przede wszystkim d...
źródło: comment_o84aMaH02jW5sqm83Gu6IOTj19ba7N7S.jpg