Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki! Dzisiaj coś na temat Toma Cruise'a i poszukiwania równowagi( ͡° ͜ʖ ͡°) (wbrew pozorom to nie wpis o jego scjentologicznych zapędach) ;) Zapraszam do lektury!

Czy wiecie, że motyw przewodni z „Mission: Impossible” powstał 30 latprzed nakręceniem filmu?

Film pełnometrażowy o losach agenta Ethana Hunta z Tomem Cruisem w roli głównej, jest bazowany na serialu o tym samym tytule. Serial był nadawany w Stanach Zjednoczonych w latach 1966-1973. Traktował o losach agentów służby… IMF (Impossible Mission Force). Muzykę skomponował Lalo Schifrin. Jeden z utworów skomponowanych na potrzeby produkcji telewizyjnej to: „Mission Impossible Theme” (do posłuchania tutaj.

Twórcy pełnometrażowej wersji serialu czerpali z niego pełnymi garściami. Poza wątkami fabularnymi, skorzystali z motywu przewodniego, który został od nowa wykonany, tym razem przez muzykówU2 – Adama Claytona oraz Larry’ego Mullena. Utwór w wersji z 1996 roku odniósł ogromny sukces w Stanach Zjednoczonych atakując szczyty list przebojów. (do posłuchania tutaj
Jedna z najbardziej znanych scen z filmu przysporzyła twórcom i aktorowi (który niezwykle rzadko korzysta z pomocy dublerów) wiele trudności. Zwisając kilka centymetrów nad podłogą, Tom Cruise miał problem z utrzymaniem poziomu. Jego głowa ciągle opadała niżej, przez co uderzał nią w podłoże. Cruise wpadł na pomysł, aby jako przeciwwagę dla górnej części ciała w jego butach umieścić… monety. Jak widać na załączonym zrzucie, pomysł był strzałem w dziesiątkę( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podobał Ci się post? Chcesz więcej? Daj plusa dla potomnych albo dodaj mnie do obserwowanych!( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więcej ciekawostek muzycznych i filmowych -- > tutaj < --
Zapraszam również do polubienia mojej strony na facebook -- > tutaj <--

#muzyka #muzykafilmowa #ciekawostki #ciekawostkimuzyczne #film #tomcruise #missionimpossible #kultura #rozrywka #gruparatowaniapoziomu #ogladamsluchajacpl
ogladamsluchajac - Cześć Mirki i Mirabelki! Dzisiaj coś na temat Toma Cruise'a i posz...

źródło: comment_hGpeMcKQDvtrNmq5gXAfw08zkjeppq87.jpg

Pobierz