Wpis z mikrobloga

Dwa pytania wiodące z podpytaniami:
Jaki polecacie program do planowania diagramów klas i zależności pomiędzy nimi (fajnie jakby szło rozpisać jakieś relacje między interfejsami, czy strukturami). Ewentualnie czy jest program, w którym są zaadaptowane wzorce projektowe i gdzie można zapisać swój wzorzec, a raczej zaplanować strukturę całego dokumentu?
Zakładam, że w takim zaprojektowanym wzorcu jedna reprezentacja klasy, struktury, interfejsu odpowiada jednemu plikowi w projekcie?

Czy są jakieś API które pozwalają zaimplementować do naszej stronki mapę na wzór googla, która pozwalałaby społeczności oznaczać się na pewnych punktach? (założmy, że użytkownik aplikacji mówi, że jest z miasta A i mapa od razu pokaże punkt tego, gdzie się znajduje? Nie na poziomie ulicy- chociaż to mnie interesuje tylko do pewnych lokali użytkowych, a na poziomie dokładności do najbliższego punktu, gdzie chodzi dany użytkownik. Jeśli ktoś chodzi na taniec, to żeby można było zaznaczyć na mapie szkołę tańca. Chciałbym ograniczyć też lokale do konkretnej branży.

#programowanie #csharp
  • 6
@KorelacjaProkrastynacji: Dla mnie pisanie kodu jest prostsze niż rysowanie diagramów. Chodzi o niechęć do kodu wygenerowanego przez VS na podstawie kodu napisanego przez Ciebie? Też tego nie lubię ale przy pracy z VS nie da się tego uniknąć.
@lnglng: Po prostu mam pomysł na aplikację, która w teorii w przyszłości może dać mi pracę na etacie programisty w jednej branży, bo powinienem nią był udowodnić moje juniorskie umiejętności. Natomiast diagram chcę sobie rozrysować, dlatego, że na co dzień pracuję i nie mam zbyt dużo czasu aby programować, więc chcę mieć zarys szkicu co bym chciał mieć w programie oraz rozwijać o nowe pomysły i n.ie zapomnieć o nich
Jeśli