Wpis z mikrobloga

Almasdarnews informuje, że w północnej Lataki doszło do masowej dezercji z oddziałów FSA. Około 50 rebelsów postanowiło skorzystać z amnestii w ramach programu pojednania narodowego. Spowodowane to było złą sytuacja jednostek FSA, brakiem zaopatrzenia w amunicję, żywność i środki medyczne. Moim zdaniem jest to prawdopodobne, bo coraz mniej rebelsów chce ginąć w imię fanatyzmu religijnego.
https://www.almasdarnews.com/article/dozens-rebel-fighters-surrender-syrian-army-northern-latakia/
#syria
  • 27
  • Odpowiedz
@Sniper12: Już chyba żeśmy kiedyś dyskutowali że dla mnie FSA to są bandyci i terroryści,nawet jeśli działają z innych pobudek to metody mają te same co islamiści,zdania nie zmienię :)
  • Odpowiedz
@Sniper12: Ja też jestem za tym by była w Syrii opozycja polityczna ale polityczna nie terrorystyczna,bo jak jestem zwolennikiem silnych rządów prezydenckich ,to jednak dobrze jak ktoś patrzy władzy na ręce,ale nie można mordować ludzi,niszczyć kraj tylko dlatego że się ma chrapkę na władze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sniper12: Nie mowie że tak nie było,ale nie można było spróbować się dogadać z Assadem ? Na przykład FSA stanie po stronie prezydenta Assada i będzie walczyło ramie w ramie z terrorystami a w zamian FSA dostanie miejsce w parlamencie? Nie można było tak ? Na pewno Assad mogłby przystać na jakieś warunki w zamian za poparcie
  • Odpowiedz
@Sniper12 aha i paru powieszonych opozycjonistów to dużo gorzej niż setki tysięcy trupów, miliony uciekinierów, rozwalony kraj, wojna która trwa dłużej niż II WŚ a końca nie widać, rozpalone konflikty etniczne i religijne itd.? Teraz jest demokratycznie?​
  • Odpowiedz
@rudy2007 no to nie było paru opozycjonistów a setki tysięcy zakatowanych na śmierć ludzi.
2 sami obywatele syryjscy chcieli pokojowo przeprowadzić rewolucję ale rząd uznał że warto ich wystrzelac
  • Odpowiedz