Wpis z mikrobloga

@moon_bluebird: gdybym miał antenę typowo na pasmo rozmów lotniczych (60mhz coś takiego z tego co pamiętam) to tak. Tutaj mam antenę na około 1060mhz. W tym paśmie pracują systemy adb-s i modes. Samoloty wysyłają wiadomości w tych systemach z informacjami o swoim położeniu wysokości etc.
  • Odpowiedz
@czarny_i_zly: tej co zrobiłem?
no nic innego jak kawałek koncentryka od cbradia poprzecinany w odpowiednich miejscach i polutowany. W tych miejscach przecięcia odwracamy polaryzację za każdym razem. Kiedyś dawno temu w czasach radiówki bardzo popularna konstrukcja. Stosuje się ją gównie na wyższe częstotliwości.

A no i najważniejsze długość każdego z kawałków zależy od częstotliwości na jakiej chcemy żeby antena pracowała.
zezward - @czarnyizly: tej co zrobiłem?
no nic innego jak kawałek koncentryka od cbr...

źródło: comment_YGU6pKbPf6uAQawUQzhjGIqvvv6weNbD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@zezward: Nie, tylko #fr24 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak btw mam na dachu odbiornik fr24- ten oryginalny. Bawiłem się też BananaPi z donglem DVB-T ale to nie to samo (teraz robi za serwer wideo - TV Headend), szczególnie że flightradar wysyła swoje odbiorniki za darmo, powiększając swój zasięg i dokładność TMLAT.
Nara, idę spać.
  • Odpowiedz
@zezward: w jakim promieniu słyszysz samoloty na takiej antenie? mam dongla DVB-T ale na standardowej antenie nic nie łapie więc też się zbieram do zrobienia własnej anteny
  • Odpowiedz