Wpis z mikrobloga

@zezward: pojęcia nie mam, w układzie SI to nanometr ale tu raczej nie ;) może jakoś niedbale nautical mile (mila morska)? ale czemu akurat by tak miało być? skąd takie wykresy w ogóle?
Przy okazji pytanie - czy to że mieszkam w miarę blisko lotniska (ok 8 km w linii pasa, samoloty przelatują prawie nad moim budynkiem na pułapie ok. 500 m) ma wpływ na odbiór? ADS-B jest ciągle tak samo
@ShutUpMeg: mieszkam 60km od Pyrzowic i bez problemu odbieram transmisję za pomocą właśnie anteny wywieszonej za oknem. Ja bym na razie spróbował postawić odbiornik na samym tunerze dvb i komputerze (ebz maliny). Zobacz jaki będziesz miał zasięg (a raczej będziesz miał znakomity) i pisz do fr24 o zestaw do odbioru adb-s
@zezward: tylko właśnie na standardowej antenie do DVB-T nie miałem nic, kombinowałem na kompie z różnymi aplikacjami z RTL SDR i na różnych driverach... Na standardowej antenie to co najwyżej mogłem złapać telewizję czy radio, samolot ląduje - widoczny dobrze gołym okiem za oknem a na radiu nic( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ewentualnie ją trochę upiłuje i przypnę do jakiejś puchy tak jak opisują tu: http://discussions.flightaware.com/ads-b-flight-tracking-f21/three-easy-diy-antennas-for-beginners-t20177.html
@zezward: niestety nie pamiętam, postaram się powalczyć z anteną a w międzyczasie będę wdzięczny za polecenie jakiegoś sprawdzonego softu, rtl1090 ma trochę słabe możliwości i nie pokazuje mi żadnych samolotów, nie wiem co będzie najlepsze do skanowania i podglądu spektrum...
@zezward: heh, sporo roboty i dopiero sensowne komunikaty miałem na programie dump1090 pod linuxem:
[FC0012] no valid PLL combination found for 1090000000 Hz!
inne programy też nie pozwalały mi wejść na podaną częstotliwość, z tego co wygooglałem to jest to problem dongla, no cóż myślałem że powinien działać - mam taki czarny jak na linku podanym wcześniej z flightaware.com, nie mam pojęcia co może być nie tak... W sumie jak sprawdziłem