Wpis z mikrobloga

@diwmaron: @havermeyer: Mam problemy z odcinkiem lędźwiowym i mam "klękosiad" (pierwsze słyszę, znałem to pod nazwą klęcznik). W moim przypadku - siedzenie na tym wynalazku wymusza trochę inne rozłożenie środka ciężkości - tym samym mniejsze obciążenie pleców bo bardziej pilnuje się postawy. Jednak po intensywnych sesjach przy komputerze mam wrażenie że obciąża kolana. Nie wykluczam jednak że to kwestia złego dopasowania i samej geometrii mojego modelu (chociażby brak podpórek na
  • Odpowiedz
@b69: jak pomaga to git, ale zwróć nie u każdego tak jest - na klękosiadzie da się rozluźnić mięśnie pleców na dole i siedzieć ze skasowaną lordozą (tak jak w głębokim fotelu) co jest w 99% przypadków przyczyną problemów.
  • Odpowiedz
@havermeyer: Stąd "W moim przypadku" na początku.

Daleko mi od twierdzenia że to panaceum na wszelkie dolegliwości. Kilkukrotnie zdarzyło mi się wygiąć w pałąk na klęczniku, szczególnie po wielogodzinnej sesji. :)
  • Odpowiedz
@diwmaron: lordozę każdy ma a przynajmniej powinien :) prawidłowa lordoza to prawidłowe wgięcie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, generalnie unikaj jak ognia foteli/kanap w których "toniesz" i podnoś taką techniką jak sztangiści (dupa do tyłu).
  • Odpowiedz
@havermeyer: o metodzie z dupą do tyłu wiem - niestety trochę zapominam. Tonących kanap na około mnie nie ma - mają jedynie tonące oparcia, samo podłoże tonące nie jest.

Tak, czy inaczej, dzięki za tipy.
  • Odpowiedz
@havermeyer: typowo nie znam sie ale sie wypowiem, piłka tylko pogarsza sprawę jak nie siedzisz odpowiednio, a ten przyrząd wpływa fantastycznie na odciążenie pleców. Zresztą, ile ludzi, tyle opinii, jak ze wszystkim...

@b69: Jakie masz problemy z lędźwiami, od kiedy?

@diwmaron: na dniach to kupuje, także możesz spytać za kilkanaście dni, już któraś osoba mi to poleca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BlueKygo: nie pisz bzdur jak nie masz pojęcia o temacie. Klękosiad NIE ODCIĄŻA dolnego odcinka kręgosłupa, dodatkowo blokuje kręgosłup w jednej pozycji, przy nieprawidłowej wysokości biurka jeszcze bardzo łatwo z klękosiadem nabawić się problemów z odcinkiem piersiowym i szyjnym, nie mówiąc już o niepotrzebnym obciążaniu kolan. Jak chce ktoś sobie dalej rozwalać odcinek lędźwiowy i kolana to polecam.
  • Odpowiedz
W końcu taki klęcznik jest dobry przy dosyć pogłębionej lordozie czy nie? Siedzę po 8-10 godzin dziennie na zwykłym fotelu i bez jakichś odpoczynków tygodniowych co jakichś czas to jest masakra. Coraz gorzej. Ze zdjęcia wnikam, że występuje przodopochylenie miednicy ale to tylko zdjęcie
  • Odpowiedz