Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z zamawiających z #amazon a dokładnie amazon.it, i zechciał by podzielić się swoją wiedzą odnośnie zrealizowania pierwszego zakupu.
Nigdy jeszcze nie kupowałem na amazon, a jest promo na rzecz, którą obiecałem swojemu różowemu.
przydały by się jakieś konkretne wskazówki.
  • 10
@fapacko: w wielu miejscach gdzie można kupić elektroniczne doładowania (xbox, karty do ikei, telefoniczne, itpd) wiszą też karty podarunkowe do amazona 15, 50, 100 euro i na dowolne doładowanie z przedziału 20-350 euro. Rejestrujesz się na amazonie, normalnie robisz zakupy i przechodzisz do trybu płatności. Tam zaznaczasz płatność z użyciem karty podarunkowej. Z karty zeskrobujesz zdrapkę, wpisujesz kod i zatwierdzasz. Twoje konto amazon zostanie doładowane i odpowiednio obciążone. Jeżeli zostanie jakakolwiek
oki super, dzięki za informację.
Jest jakieś ryzyko płacenia kartą??
Promocja trwa jeszcze 11h. Przyznam się szczerze że nie chce mi się jeździć i szukać tych kart podarunkowych.
@emesc: powiedz mi kolego jaką wybrać wysyłkę bo jest :
Standard (4-5 dni roboczych) - 12,64EUR
Express (2-4 dni roboczych) - 10,24EUR

I płacić w PLN czy EUR i DB bo tam mam konto sobie przeliczy
@fapacko jak masz kartę która ma walutę rozrachunkową w € i środki w € to naturalnie płatność w tej samej walucie, zero przeliczeń.
Wysyłka bez różnicy raczej (bo każda może przyjść w cztery dni z tego co napisałeś), w UK nawet przy darmowej dochodziło często w tempie express i tak, zazwyczaj bardzo sprawnie idzie.
@emesc: Niestety nie posiadam karty z walutą €. zapłaciłem w EUR i niech bank sobie zrobi przewalutowanie (jak patrzyłem to przelicznik był lepszy w banku. niestety jest ryzyko przy zwrotach)
Dzięki za pomoc.