Wpis z mikrobloga

@k1fl0w: Serio będziesz zadawał bzdurne pytania zamiast użyć google?
Wyraźnie napisałem Kantar, 6 dni temu.
Tak ciężko znaleźć dla kogo Kantar zrobił sondaż około 6 dni temu?
  • Odpowiedz
skoro dzielisz się tą informacją tutaj to pewnie na jakieś podstawie. Czy może zrobiłeś sobie to w excelu?


@k1fl0w: Ale wiesz co mnie to obchodzi że jakiś prymitywny troll nie umie sobie znaleźć źródła sondażu? xD
  • Odpowiedz
@erbo: Nie chodzi o wynik - wystarczy popatrzeć na "sprawdzalność" tego typu sondaży, niezależnie od tego za kim przemawiają. Są po prostu obarczone największym błędem. Ktoś chyba też przytaczał ogólnie wyniki badań na ten temat i za każdym razem wychodziło, że F2F jest bardzo niedokładne.
  • Odpowiedz
@jaqqu7: Coś gdzieś przeczytałeś ale widać nie za wiele z tego zapamiętałeś i zrozumiałeś.

F2F nie jest bardzo niedokładne, tylko gorzej oddaje rzeczywistość, ale nie wszędzie, tylko np. w Polsce, a są kraje gdzie oddaje rzeczywistość lepiej.

Ale w omawianym przykładzie, nie tłumaczy to tego, dlaczego różnica w wynikach jest tylko w przypadku PO i PiS.
  • Odpowiedz
F2F nie jest bardzo niedokładne

tylko gorzej oddaje rzeczywistość


@erbo: xD

Najlepszym sondażem dla mnie jest ten wykonywany przez Polska Press ze względu na dużą próbę i gromadzenie danych z całego kraju. I wyniki z początku kwietnia wciąż pokazywały dużą przewagę PiS nad PO, więc nie - nie mam problemu z zaakceptowaniem wyników sondażowych, bo np. nie przepadam za partią rządzącą.
  • Odpowiedz
xD


@jaqqu7: Tak tak, wytnij fragment zdania i udawaj że reszta nie istnieje xDDD
Wypad stąd marny trollu.

Doczytaj analizy że problemem metod nie jest ich niedokładność, tylko to że ludzie kłamią w badaniach.
I np. w Polsce kłamią częściej f2f, a w innych krajach częściej przez telefon.
  • Odpowiedz