Wpis z mikrobloga

Nic tak nie budzi mojej niechęci do tego producenta, jak prowadzenie przez jej przedstawicieli bezczelnej propagandy, jakoby niniejszy pojazd miał być specjalnie wyprodukowany dla POLREGIO. Pojazd ze zdjęcia to odrzucone przez Netinerę* składy zalegające od czterech lat (sic!) na terenie bydgoskiego producenta, które zostały delikatnie przerobione pod zamówienie POLREGIO. Zamówienie, którego celem jest ratowanie prywatnego podmiotu z pieniędzy podatników.

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/imitacja-drewna-i-przestrzen-dla-dzieci-zobacz-wnetrza-linka-dla-polregio-81494.html

Śmiem powątpiewać, że zakup tych zespołów trakcyjnych był podyktowany jakąkolwiek analizą ekonomiczną. Mamy do czynienia z takim samym przekrętem, jak kilka lat temu, gdy równolegle w trzech województwach zorganizowany został przetarg na spalinowe zespoły trakcyjne, gdzie kryteria zostały (oczywiście przypadkowo) idealnie rozpisane pod zakup tych konkretnych odrzuconych pojazdów. Oczywiście do dzisiaj nikt za to nie beknął - teraz wszyscy zajmują się aferą Amber Gold, a karawana jedzie dalej i wszyscy z własnej kieszeni płacimy za nieudolność producenta.

*Wołam @jacekKobr @WielkaPesaNarodowa, aby uzupełnili moją wypowiedź o kompletne uzasadnienie, dlaczego Netinera odrzuciła pojazdy Pesy.

#narodowypesjanizm #pesa #polregio #kolej #pociagiboners #pociagi #transport #neuropa
  • 9
@MarkG: ciekawi mnie niezmiernie los dalszy umowy na dostawę 20 Dartów dla PKP Intercity - czy przewoźnik zdecyduje się dokupić dodatkowe 10 sztuk. Zaboklicki ostatnio wyżalał się w mediach i nie zdziwię się, gdy okaże się, że zawraca dupska ludziom w ministerstwach i się wypłakuje w mankiet
@Miedzyzdroje2005: Pewnie to robi, patrząc na decyzję PKP Intercity odnośnie przywrócenia do ruchu wszystkich egzemplarzy elektrycznych zespołów trakcyjnych serii ED74. Nawet jeśli nie wezmą dziesięciu nowych składów, to Pesa i tak zarobi na naprawie "Bydgostii".

PS. Poprawka do pierwszego wpisu. W dwóch województwach*, a nie trzech. Przetarg w lubelskim odbywał się wcześniej.