Wpis z mikrobloga

Przeczytałem sporo wpisów na temat polecanych rachunków bankowych,
przejrzałem także zestawienia najlepszych kont i nie wiem czemu
alior nie jest polecany ze swoim "Kontem wyższej jakości"?
Nosiłem się ze zmianą konta właśnie na to bo ma niby wszystko za zero
tylko nie rozumiem czemu tutaj nie jest polecane i w rankingach albo nie występuje
albo jest poza podium?
Czy naprawdę millenium konto 360 jest lepsze?

#banki #bankowosc #bank #aliorbank
  • 8
@DawidWrc: Bo warunek bezpłatności jest łatwiejszy do spełnienia w Millennium, dlatego jest na pierwszych miejscach w rankingach. Poza tym jeżeli chodzi o np. appkę mobilną to na chwilę obecną Millennium > gówno > Alior Bank ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za dwa miesiące ma być nowa aplikacja mobilna Aliora, więc już nie będzie takiej różnicy. Konto wyższej jakości zniknie w obecnym kształcie w okolicach czerwca, więc nie zastanawiaj
Appka mobilna mi nie jest potrzebna, interesuje mnie bardziej stabilność opłat i ogólnie banku żeby się w żaden skok nie bawić ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Skąd wiesz że znika? Wiadomo co ma być po nim? Czyli wg Ciebie jedynie warunek bezpłatności jest
tym powodem dla którego jest inaczej pozycjonowany? A pozostałe warunki są co najmniej nie gorsze?
Czyli wg Ciebie jedynie warunek bezpłatności jest

tym powodem dla którego jest inaczej pozycjonowany? A pozostałe warunki są co najmniej nie gorsze?


@DawidWrc: Tutaj po prostu trzeba mieć większe wpływy niż w innych rachunkach, a do rankingów są przyjmowane niższe i stąd KWJ nie dominuje w rankingach.
@parachutes: Jak jest z bezpieczeństwem danych między oddziałem a placówką partnerska? Bo jak znam życie to będą chcieli ksero dowodu, dopuszczają adnotacje na kserze w jakim celu zostało wykonane jak operatorzy komórkowi?
@parachutes: I nie robią problemów z tego powodu? Nawet jak to będzie placówka partnerska? Wiem, że zawsze mogę wstać i wyjść, ale zakładając że jednak chcę skorzystać z ich usług. Wystarczy GIODO czy jeszcze można się na coś powołać?
@parachutes: Znalazłem coś takiego > Na pytanie „Czy bank może kserować dowód osobisty klienta?”

Generalny Inspektor Danych Osobowych odpowiada, że „Bank ma prawo kserować dowód osobisty klienta, gdyż wprost uprawnia go do tego art. 112 b ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe.”


Za to na niebezpieczniku jest fajny artykuł:

daniem GIODO nie ma bowiem konieczności, by na potrzeby zawierania i realizacji różnego rodzaju umów, w tym w sektorze
@DawidWrc w placówkach partnerskich często standardy są niższe, ale nie powinni robić problemów raczej. Nie pamiętam jak w Aliorze to było rozwiązane bo tam w oddziale są specjalne skanery do dowodów, które od razu wgrywają skan do systemu. Nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo w takiej sytuacji. Znam ten artykuł niebezpiecznika i wiem, że banki mają dodatkowe procedury dla klientów którzy wolą wypis. Zadzwoń na infolinię i będziesz wiedział na 100 procent.