Wpis z mikrobloga

@szaqal: Wystarczy zadzwonic do HMRC wszystko zalatwisz telefonicznie, pracowales dla jednego pracodawcy czy wiecej? Mam na mysli rok podatkowy czyli od 6 kwietnia do 5 kwietnia. Jesli dla jednego to wszystko idzie jak po masle, jak dla wiekszej ilosci to zalezy czy sa skompletowane wszystkie dokumenty u nich, tez ok, ale czasami czegos brakuje i trzeba poczekac pare tygodni/miesiecy. Telefon 0300 200 3300 / +443002003300, rozmowa prosta, przygotuj sobie insurance number,
@shaqal : Mozesz miec male trudnosci z zakladaniem tego konta online na hmrc, trzeba miec dzialajacy nr tel. do otrzymywania jednorazowych kodow do logowania smsem, do tego czasami zeby zweryfikowac sie potrzeba dane z jakiegos oficjalnego dokumentu typu p45/p60. Mozesz probowac, ale jak nie wyjdzie to po prostu zalatwiaj telefonicznie.
@kristweety: hej chodzi mi o rok 2016/17 pracowałem w 2016 od marca do sierpnia, od początku do końca u jednego pracodawcy ale raz mi się zdarzyło pracować przez 3 dni u innego. przy wyjazdem na stałe do PL wypełniłem sobie aplikację online o zwrot podatku ponieważ nie zamierzałem wracać ale nie mieli mojego p45, stwierdziłem, że poczekam do tego roku i teraz się będę ubiegać. myślę, że jutro doładuje konto na
@szaqal: Tak, oczywiscie mialem na mysli 2016/17. Jak bedziesz dzwonil miej przygotowane nazwy obu firm w ktorych pracowales, ja osobiscie nie wspominalbym o tej gdzie byles tylko 3 dni dopoki nie bedziesz zapytany o to przez konsultanta, jesli bedzie mu sie wyswietlac w systemie to na pewno Cie poinformuje ze ma dwie firmy a nie jedna i wtedy powiesz cos w stylu "tak tak byla jeszcze jedna firma ale ja tam
@kristweety: hej, dzwoniłem do hmrc i jest dziwna sprawa. dostalem od tego kilkumiesięcznego pracodwacy p45 a babeczka w hmrc mowi ze nie maja tego w systemie czy coś, ze pracodwaca im musi doslac moje p45, wiec zadzwonilem do biura a oni na to, ze dopelnili wszystkich formalnosci, ze skoro mam p45 to wszystko w hmrc powinno byc dobrze.
@kristweety: zadzwoniłem do hmrc jeszcze raz powiedziec ze moj pracodawca twierdzi ze dopelnil wszystkich formalnosci i babka z ktora gadalem stwierdzila ze poprzedni konsulant zrobil adnotacje i nie musze dopelniac zadnych formalnosci tylko czekać. dziwne