Wpis z mikrobloga

Co ten #stellaris to ja nie wiem. Pierwsza moja rozgrywka, gram sobie powoli ale dość agresywnie - dużo eksploruje, buduje kopalnie gdzie się da, statki, zakładam trzecia kolonie, mam już prawie 1000 w siłe mojej floty korwet. Nagle niedaleko odkrywam nowa cywilizacje, taki big white blob (Francja?) na mapie, po chwili przychodzi mi powiadomienie że cywilizacja ta wypowiada mi wojnę. Pewny swego wysyłam swoja flotę pod granice, a tu nagle flota wroga pojawia mi się w sile 30000 tuż nad moja stolica. W zasadzie game over.
  • 34
@piwniczak: Moja pierwsza wojna to też tak wyglądała. Oczywiście kiedy wyskakiwały te wiadomości od nich, to sobie myślałem: "i co mi zrobicie?". Wjechali flotą 40k. Jak na nich to i tak słabą. Na przyszłość patrz z kim zadzierasz, okienko kontaktu pokazuje stosunkową siłę wojsk i przewagę technologiczną.
@piwniczak Tak jak wyżej napisano, upadłe imperium nigdy nie zaatakuje bez powodu i bez ostrzeżenia, przebudzone upadłe imperium może, ale nieprzebudzone napewno nie. Trzymaj się od nich z daleka (zwłaszcza że masz tych agresywnych, np materialiści nigdy mnie nie chcieli atakować), bo 30k to i tak mało jak na nich, technologicznie nigdy ich nie dogonisz, musisz mieć wyraźną przewagę żeby z nimi walczyć.
no upadłe imperium nie atakuje bez zapowiedzi


@FlyingDutchman: Nieprawda, jeśli są ksenofobami, to gdy wybuduje się kolonie koło ich granicy (nawet gdy się nie wie, że ona tam jest), to pierwszy kontakt z ich strony będzie wypowiedzeniem wojny.
@piwniczak: Pewnie już dawno po całej akcji, ale nawet jeśli cię zaatakowali, to po prostu z nimi nie walcz, tylko spełnij ich żądanie, które prawdopodobnie sprowadza się jedynie do opuszczenia tej koloni blisko ich granic. I taki mały protip związany z upadłymi - nie zakładaj sojuszy z imperiami graniczącymi z Upadłymi, bo komputer to debil i cały czas będzie zakładał kolonie na ich granicy i cały czas będzie odmawiał jej usunięcia
@Dorogon: tak, już po, zacząłem od nowa :) miałem kiepskie miejsce na mapce, to upadłe imperium nie tylko blokowało mi najlepsza drogę ekspansji, ale również większość surowców w pobliżu mojego natywnego układu
@Mr_Aves: Ja tak zacząłem, dodatkowo włączyłem jeszcze edykty przyspieszające badania… Siłę floty mam już większą, ale przewagę technologiczną wciąż nade mną mają. Ale i tak dostaję w dupsko od Unbidden, więc to chyba już koniec gry i nie będę miał szansy się zmierzyć z żadnym upadłym imperium. Jak żyć.
@RedWizard: @Goglez: By nie być gołosłownym, rok 2344 badam 5 poziom osłon. Oczywiście nie badam wszystkich technologii powtarzalnych bo to bez sensu... Na uj mi dodatkowy dmg rakiet :D Dałem focus na fizykę, cisnę ponad 110% wydajności + zmagazynowane badania z korpusów planetarnych. Gram na poziomie hard z rozwiniętymi imperiami startowymi, podpisałem z nimi porozumienia naukowe więc miałem dobrą odskocznię na start. Bez tego chyba nie da się przebić z
Mr_Aves - @RedWizard: @Goglez: By nie być gołosłownym, rok 2344 badam 5 poziom osłon....

źródło: comment_5BwroAO9jqe5EUXNLgWiHW3gU6l4PTLd.jpg

Pobierz
@RedWizard: @Goglez: Tutaj jeszcze 2 ss z FE. Włączyłem narzędzie debugujące, zwróćcie uwagę na ilość technologi zbadanych przez FE. Ona zawsze będzie stała w miejscu nawet po przebudzeniu. Są to zbadane wszystkie dostępne technologie + do 5 poziomu każdej powtarzalnej technologii. W wersji 1.5.1 wynosi ona 388. Tutaj jest widoczny nawet ciekawy bug. AI coś odwala i toczy wojnę z imperium od ponad 60 lat; do tej pory się nie
Mr_Aves - @RedWizard: @Goglez: Tutaj jeszcze 2 ss z FE. Włączyłem narzędzie debugując...

źródło: comment_11bahV9vjU67qkYoIqsl3fzcykoC2CM4.jpg

Pobierz
@Mr_Aves: To przebudzenie dziwnie działa, czasem długo nic się nie dzieje, a teraz jak gram to coś koło roku 2300-2350 miałem przebudzone dwa imperia i jeszcze przed 2400r. wyskoczyło mi unibden (jak zwykle) i trzecie imperium się przebudziło, raz mi się nikt nie przebudził, bo zdążyłem wszystkie imperia zniszczyć.
@Goglez: Warunki są sztywne:
The following rules apply to standard awakening:

At least 100 years must have passed, their fleet power is above 40,000[2] and they are not at war
A normal empire is getting too strong (40k/50k/60k Fleet power[2], in Normal, Hard and Insane difficulties respectively) or has conquered a Fallen Empire world.
There has been no other Awakening and no Guardian of the Galaxy.
The mean time to happen