Wpis z mikrobloga

Gdzie najlepiej szukać praktyk/stażu? Przewertowałem już gumtree i olx, z tego co widze na pracuj.pl nie ma osobnej kategorii na praktyki/staż. Czy warto skorzystać z Akademickiego Centrum Kariery?
Zaraz jeszcze zabieram się za portal praca.pl, ale już nie mam dalej pomysłu co jeszcze mogę przeszukać.

#praktyki #staz #krakow #studbaza
  • 10
@zly_dzien: Ogólnie marketing, ale chciałbym uderzyć bardziej w e-commerce. Myślałem też o tym kiedyś, żeby bezpośrednio się zgłaszać. Myślisz, że dobrą opcją jest udanie się z CV do siedziby firmy od razu, czy lepiej zadzwonić/wysłać maila?
@Tajmek: Nie wiem jak stoisz z czasem, ale jeżeli chcesz trafić do szerokiego grona to maile. Jeżeli firm jest naprawdę dużo to wybierz 5, które najbardziej Cię interesują i pojedź tam osobiście, a do wszystkich pozostałych wysyłaj CV mailowo.
@zly_dzien: Dzięki, myślę, że zrobię w miarę dokładny research i udam się osobiście :) oczywiście jeszcze poszukam na różnych stronach i powysyłam trochę mailowo.
@Tajmek: Mi w dużym miescie szukanie pracy/platnego stażu w branzy marketingowej zajeło 4 miesiące bez znajomosci. Bardzo duża rywalizacja jest na tym rynku. Życze powodzenia! Jeżeli nie musisz miec kasy aby placic za czynsz to nie trać czasu i idz na darmowe praktyki, polecam.
@Tajmek: przecież na pracuj.pl jest sekcja dla studenta, wpisujesz tylko miasto i tam masz oferty, możesz też po prostu wpisać samo miasto w głównej sekcji i zaznaczyć stanowisko praktykant/asystent
@bartez_94: Nie wiem jak w Polsce, ale rynek związany z marketingiem, reklamą i PR jest tak mocno oblegany teraz przez młodych że ciężko dostać coś płatnego, ja dla przykładu straciłem dużo czasu na szukanie pracy. Teraz od pieniędzy bardziej cenie to co mam w CV i w głowie jeżeli chodzi o kwestie umiejętności i doświadczenia.