Wpis z mikrobloga

Czy mi się wydaję czy na standardzie jakoś drop zmniejszyli.
Jakiś miesiąc temu jak zakładałem MF eq (~350% rarity, ~20% quantity) to wchodząc na mapkę zawsze miałem co najmniej 2 unique. Teraz z tym samym setem może znajdzie się 1 uniq na 4 mapki.
Są jakieś inne zależności do MF o których nie wiem?

A i pytanie.. kiedy będzie dostępny breach na standardzie?

#pathofexile
  • 11
@Cronox: To co zostanie graczom w inventory i stashu wraz z zakończeniem ligi zostaje przeniesione(aczkolwiek ggg nie wypowiedziało sie jeszcze w kwestii użyteczności leaguestonow na std). Jeżeli chodzi o ligę i jej mechaniki, to ggg rownież nie wypowiedziało sie w kwestii tego czy cokolwiek z aktualnej ligii zostanie zaimplementowane w corze gierki. Graj na lidze i tyle, granie na std jest nudne na maxa. Świeża ekonomia i w ogole fresk start
@d0nezo: @Cronox: @d0nezo: Brech będzie wprowadzony do core gry, lecz z powodu specyfiki obecnej ligi nie musieli tego robić na "już". Wprowadzą to dopiero w 3.0.0.

@Cronox: coś chyba po wejściu ligi powalili i rarity nie jest tak dobre jak było - coraz częściej widzę mf full quantity (z leaguestone'ami da się bardzo dużo wyciągnąć). Ale to tylko moje spostrzeżenia - mogę się mylić :D I nie wszystkie
@Kruszec: w ogóle granie na standardzie a nie na ligach to rak. Inflacja na rynku i brak dodatkowych perków w postaci league specific. Turbo zajebiste jest to że żeby wyfarmić item X na lidze potrzeba dużo mniej czasu niż na standardzie. Łatwiej jest sprzedać, w ogóle można to zrobić praktycznie, itemy o małej wartości.
@Kruszec: Inflacja jest jak #!$%@? na standardzie, a perki przechodzą na standardz w postaci league specific itemów i potem kolejna liga itd. A ta liga jest o tyle zajebista że masz wszystkie poprzednie ligi i np można stosunkowo łatwo zdobyć itemy typy shavs ring, headhunter itd Liga trwa jakoś do końca maja.
@Lrrr: Ogólnie to ja widzę największy minus w tym, że miesza się jakąś ligę w której łatwo można zdobyć takie itemy, ze standardem. Przez to jest inflacja. Wolał bym grać na takich zasadach, że mam ceny jednakowe przez 10 lat niż jakieś ligi, gdzie w ciągu kilku miesięcy ceny zmieniają się o tysiące procent.
Jedynie atrakcyjność ze strony unikatów do mnie przemawia póki co i to wszystko.
Po co mi jakiś
@Kruszec: jak ktos gra tylko ligi to raczej njie bawi sie pozniej w sprzedawanie / ogolnie handel czymkolwiek na standardzie. Wszyscy z ktorymi gram zostawiaja te postacie i stashe tak jak są, więc czy rynek zostaje ligowymi itemami tak bardzo zawalony to nie wiem. No ale nie obserwowalem standardu po zakonczeniu lig, wiec moze jednak.