Wpis z mikrobloga

Zdziwiłbyś się ile naprawdę potężnych i poważnych firm pracuje na sprzęcie i sofcie starszym niż 20 lat


@s8w8: ale jest to na zasadzie wyjątku i nie jest argumentem, szczególnie jeśli chodzi o sprzęt/system konsumencki
@s8w8: Wiesz co to jest p2v? Maszyna fizyczna na wirtualna. DC na win 2016 zajmuje mniej niz jeden giga ramu. Wiec nie sadze zeby win 95 zajmowal wiecej.
Zawsze mozna zrobic hopki z migracja i sprawdzic gdzie sie wysypie.
Jest tyle mozliwosci do testow.
@zarowka12: Nie mówię o sprzęcie/systemach konsumenckich - to są gadżety służące wyciąganiu kasy od szaraków. Uwierz mi, stosowanie "starych" systemów w środowiskach produkcyjnych nie wyjątkiem.
@s8w8: stare systemy działają na zasadzie wyjątku w sensie odstępstwa od obowiązujących strategii i standardów, nie są celowo instalowane ale dlatego, że upgrade byłby zbyt kosztowny. Są wyjątkiem bo nie są regułą/założeniem. A że się je spotyka nie tak rzadko to wiem z własnego doświadczenia.
A tu nie chodzi o to że na tym kompie działa jakiś specjalistyczny soft który nie ruszy na nowszym windowsie?


@LordOfTheBananas:

jasne, ze to na bank o to chodzi, ale przeciez za wrzucenie takiego zdjecia dostal tyle plusów, ze atencja poszla w gore.

Sam u siebie w pracy mam kilka kompów na Win98 do obslugi specjalistycznych programów, ktorych instalki sa jeszcze na dyskietkach....Masa specjalistyucznych trenażerów, urządzen pomiarówych itp działa na Win98
@zarowka12: Wdrożenie systemu za kilka milionów euro z założenia robi się raz na kilkanaście lat- sam projekt wdrażania potrafi trwać ponad rok, a zanim wszystkie procesy będą sprawnie działać może minąć kolejny. Śmiem stwierdzić, że standardem jest korzystanie z systemów przestarzałych z punktu widzenia postronnego obserwatora jarającego się najnowszym androidem.