Wpis z mikrobloga

@ermak: jak widać poloniex jest do dupy więc ogólnie tak, to mi wygląda na brak ACID. Błędy tego typu stają się widoczne szczególnie w przypadku większego obciążenia.

Bardzo prawdopodobne że da się ich wykorzystując ten błąd okraść. To by wyjaśniło DDOS...
@megaloxantha: sugerujesz że POLO może za chwilę ogłosić że ich okradziono i że coś ukrywają czy tylko sugerujesz że można ich okraś. Bo moim zdaniem okraść można każdą giełdę nie tylko polo. Co masz na myśli że znikają bitcoin? Są kradzione? Wypłacane? Inwestorzy uciekają? Nie zrozumiałem tego co napisałeś.
@megaloxantha: Ja spieprzyłem z polo własnie ze wszystkim własnie. 7 maja przez frozen w plecy, co odrobilem to własnie straciłem dzisiaj. Wyszedłem z btc i mam w D giełdy.
@Amelek: Błąd braku ACID polega np. na tym że:
1. klikasz na wypłać
2. kod sprawdza, czy masz środki
3. jak masz, to rozpoczyna wypłatę
4. odejmuje środki z konta

No i fajnie, tylko co jak mamy wypasiony serwer z 32 rdzeniami i żądania są dzielone na wątki?
Ano jak dobrze się wpasujemy to:
1. klikasz 32 razy na wypłać w prawie tym samym czasie
2. każdy rdzeń z osobna sprawdza,
@megaloxantha: qumplu jakby ktoś chciał przesłać USDT z polo na krakena a na polo widzi takie ostrzeżenie "Do not send Tether USD anywhere unless you are certain the destination supports Omni transactions. If it does not, you could permanently lose access to your coins." to może liczyć, że dojdą?
@forkutor: uważam że jak najbardziej powinien taki pozew być skoro inwestorzy stracili tam setki tysięcy a nawet milionów dolarów przez błędy oprogramowania polo to jak najbardziej trzeba domagać się zasośćuczynienia póki jeszcze właściciele polo nie zawinęli się do Meksyku
@Amelek: Nie udowodnisz im winy że to przez ich winę oprogramowania nie ma takiej możliwości. Jakie ryzyko jest każdy wie, od czasu powstania btc i giełda zostało okradzionych kilkanaście giełd(nawet polskie) większość osób nigdy nieotrzymana i nie zobaczyła z powrotem swoich fiatów\btc jeśli atak pochodzi z zewnątrz właściciele umywają ręce i nie zostaną pociągnięci do winy.
Skończcie zarzucać polo jakieś przekręty bo zarzuty takie są nie logiczne, chyba nie zdajecie sobie sprawy ile taka giełda zarabia miesięcznie i jakie są to teraz dla niej straty.