Wpis z mikrobloga

@REMIR3X: Po poczatku chcialem napisać, że Nolan za perfekcję, lubię wszstko od following zaczynając.

Dużą sympatię wzbudza we mnie tez Kevin Smith, ale nie ma nic wspólnego z perfekcją, ktora #!$%@? Pana powyżej.
Dodatkowo jeszcze szanuję Pana Martin McDonagh
@REMIR3X:

najlepszy reżyser filmowy w historii

Nolan

xD
Rozumiem, że Nolan bardzo dobrze wkomponował się w rolę reżysera wielkich filmowych hitów, które stoją na niezłym poziomie i widać w nich rękę akurat tego reżysera i kilka wspólnych elementów, którymi całkiem nieźle żongluje. Plus, jeszcze przed trylogią Batmana kręcił dobre filmy (jak nie lepsze, nawet od drugiego Batmana: kapitalne, wizjonerskie Memento, dobre Following, w miarę niezła Insomnia). Jednak to wielka przesada nazywać
@RoHunter: mnie również, nie silę się na to żeby propsowac na sile filmy ktore oglądają tylko rodzina i znajomi xD twórcow i mówić jaie to jest #!$%@? nowatorskie bo niskobudżetowe.

sorki, ale nolan pięknie angażuje swoje budżety i robi filmowe sztosy, w których film działa na kilku płaszczyznach tworząc kapitalna całość.

chętnie posłucham kto jest taki genialny, ze przykro Ci z tym nolanem
filmy ktore oglądają tylko rodzina i znajomi xD twórcow i mówić jaie to jest #!$%@? nowatorskie bo niskobudżetowe.


@siezyje: To robienie ze mnie jakiegoś filmowego hipstera :/ Nigdzie nie pisałem w "złym tonie" o dużych budżetach Nolana, więc nie wiem skąd takie wyrzuty.

nolan pięknie angażuje swoje budżety

Racja, wysokobudżetowe działa Nolana są naprawdę dobre wizualnie.

robi filmowe sztosy

No tak średnio bym powiedział.

film działa na kilku płaszczyznach tworząc kapitalna
@RoHunter: Troszeczkę sprzeczne rzeczy tu piszesz, bo mówisz o dziełach, jednocześnie mówiąć że jest fatalny. Kupujesz wizualność ze sposobem robienia narracji, jednocześnie piszcząc że filmy sztosami nie są.
To w końcu ten Nolan taki średni, dobry, czy zły?

No i podaj mi pls, aktywnych reżyserów, którzy Twoim zdaniem dziś to topka.
Troszeczkę sprzeczne rzeczy tu piszesz, bo mówisz o dziełach, jednocześnie mówiąć że jest fatalny.


@siezyje: Dzieła nie mogą być fatalne?
http://sjp.pl/dzie%C5%82o
Dla wyjaśnienia: używam tego słowa w drugim i trzecim znaczeniu.

Kupujesz wizualność ze sposobem robienia narracji, jednocześnie piszcząc że filmy sztosami nie są.

Tak, oczywiście. Co w tym dziwnego? "Sztos", według mojej wiedzy na temat tego słowa, to synonim czegoś "genialnego".

To w końcu ten Nolan taki średni, dobry, czy
@tomwolf: oh daj spokój, lubienie Bergmana było modne w 1980. Moim typem byłby Villeneuve, robi chyba najciekawsze filmy stale zachowując jakość. #!$%@?ąc, kim jest w ogóle reżyser w tych czasach, scenariusz robi ktoś inny, casting ktoś inny za montaż tak samo. To już nie te czasy gdy mogliśmy oceniać reżyserów na podstawie ich filmów.