Wpis z mikrobloga

Wybieranie samochodu to dramat. Nie wiem, przeleciałem już wszelkie możliwości i biegam w kółko od 2-3 miesięcy zmieniając co chwilę budżet. #!$%@?.

Szukam raczej sedana, który będzie większy niż mniejszy. Budżet - raczej nie chciałbym przekroczyć 200k.

Ogólnie jest mi teraz blisko do Lexusa GS 200t (myślę nad Elegance lub Sport, ale do Sport nowego trzeba dokładać). Przerobiłem już Audi A4 i A5 (nówki w Quattro). No i pomimo tego, że mi się mega podobają to jednak moim zdaniem są z lekka przecenione - trochę przegięcie płacić za A4 225tys, a za A5 250tys zeta (po zniżkach), a nawet przyoszczędziłem w nich na elektrycznych fotelach przy konfiguracji.

Myślałem też nad BMW, ale 3 już za rok będzie nowa, 4 sam nie wiem, 5 jest nowa i tam złożyć coś fajnego to już 300k trzeba wsadzić. F10 warto się pakować jakieś z rocznika 2015 np.? Słyszałem gdzieś, że dość awaryjne.

No i pojawił się ten Lexus GS 200t (byłem na jeździe próbnej, całkiem fajne auto, #!$%@? tylko lag na gazie), dostałem całkiem spoko ofertę (198k nówka, elegance + vip), ale zacząłem grzebać i tak dość mocno to auto jest zjeżdżane czasami - https://www.topgear.com/car-reviews/lexus/gs / http://www.caranddriver.com/lexus/gs nie wiem czy to tylko dlatego, że nie ma Diesla? WTF. Do tego ten pakiet Elegance jednak nie ma paru rzeczy, które bym chciał, jak np adaptacyjne światła, jakieś asystenty pasa ruchu etc.

Jeszcze zacząłem myśleć nad Jaguarem, ale tu znowu XE mały, XF już drożej. Jak żyć.
Infinity Q50s odrzuciłem, bo znowu jadą ludzie po tym dziwnym układzie kierowniczym.

Może jakieś używki? Coś na gwarancji bym chętnie przytulił w okolicach 150-200k.

Czy ja za dużo wymagam? Pomijam jakieś auto?
Pogodzić się z tym, że w tym budżecie lepiej łapać używki na gwarancji ale jednak lepiej doposażone? Czy po prostu nie zawracać sobie głowy jakimiś adaptacyjnymi światłami, 4x4 czy tam asystentami pasa ruchu etc.

Mirko pomusz...

edit: czy może to po prostu #!$%@?ć i za 120k kupić Superba :D

#motoryzacja #bmw #lexus #audi #jaguar #infinity
  • 92
@Vadm: raczej golasa nie chcę i do tego ze słabym silnikiem. Chciałbym coś dynamicznego mimo wszystko, wolę zejść klasę niżej, a mieć lepszy osprzęt i silnik.

@Bambro: no akurat najlepszy moment mam w tej chwili. Chce to leasingowac i robić koszta także no, z tego też powodu się na to decyduje. Po prostu chyba za dużo chcę za taką kasę no i albo muszę podbić budżet, albo zejść na wymaganiach.
@Banana_brain: myślałem o tym, ale Mondeo mi nie pasi, Skoda raczej nie, ew. Pasek byłby spoko ale Pasków tyle jeździ, że średnio mi to pasi. Do tego dochodzi co, Avensis i Talisman, na którego mocno narzekają.

@kondziow: hm, zobacze co to.

@KrolOkon: 1:1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bambro: no właśnie wiesz, to jest kwestia, że w sumie tu nic nie muszę zbierać. I tak leci to w leasing i tam pare stów na racie mi jakoś nie zmieni wiele, po prostu zastanawiam się bardziej, czy warto i czy może coś fajnego pomijam.

Używke raczej rozpatrywałbym tylko roczną z gwarancją, wtedy ma to sens. Pakować się w coś sprowadzanego z niewiadomego źródła to odpuszczam.

Mazda 6 mi nie pasi
@000loki: chciałem już zaproponować Hyundaia Genesis, ale okazuje się, że na niego trzeba mieć ponad 300k O_O faktycznie w klasie średniej nie ma obecnie nic ciekawe, Peugeot 508 czy Citroen C5 to już stare modele. Ja na Twoim miejscu wybrałbym chyba Passata mimo wszystko. Niestety okazuje się, że im więcej człowiek może wydać na samochód tym trudniej coś wybrać xD powodzenia ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Banana_brain: no właśnie chyba, żeby wziąć coś fajnego premium, to trzeba wrzucić te 230-250k i tyle. Passata na początku rozpatrywałem, po czym jak już zacząłem się nad nim zastanawiać to co chwila jakiegoś mijałem na mieście ;) za dużo ich jeździ zdecydowanie. Dzięki!

@kondziow: no ale co mi po tym 4,5sec jak to jest... ciągle Leoś ;)

@lajdak: popatrzę, zobaczę co do zaoferowania ma Audi jeszcze z używek. Roczniaka
@000loki: Myślałeś o Mercedesach? Obecna C-klasa weszła w 2014 roku, tak więc jeszcze przez jakiś czas będzie świeża. W zeszłym roku wyszła nowa E-klasa, ale skoro BMW 5 to dla ciebie za drogo, to i na Mercedesa też raczej nie wystarczy.