Wpis z mikrobloga

#fotografia #afroradzi #foto #ankieta

Mireczki chcielibyście taki mini kursik foto tutaj ? Ma to sens?
Swego czasu opublikowałem na społecznościach wszelakich 35 porad w formie krótkich tekstów z przykładami. Mógłbym wrzucić tutaj kilka.

Wołam znawców tematu, krytyków sztuki obrazu cyfrowego jak i analogowego:
@Trawker, @Psylon, @fafikozoom - nie mogę się doczekać słów krytyki. Łaknę ich jak kania dżdżu

oraz ludzi chętnych dowiedzieć się czegoś więcej:
@ludi_anderson, @bykubyk, @pllankton, @Hirvio44, @PieceOfShit

Wrzucałbym kolejne części pod tagiem #afroradzi

Próbka jak mogło by to wyglądać :
Pobierz Afropolon - #fotografia #afroradzi #foto #ankieta

Mireczki chcielibyście taki mini...
źródło: comment_F1EXkp0ZEJotu9MvJzqdOXm99F04AJX6.jpg

Chcecie żebym wrzucał tutaj mini poradnik fotografii ?

  • Tak 78.3% (1393)
  • Nie 8.7% (154)
  • Spieprzaj dziadu! 13.0% (231)

Oddanych głosów: 1778

  • 39
@Afropolon: Widzisz i już odpowiadasz jakbyś chciał pokazać, że znasz się najlepiej i wcale nie chcesz słuchać krytyki... nie musisz mi mówić, że się da, bo nie o tym pisałem. :P
@Witeeek: Przecież przyznałem ci rację. Napisałem że to rozważałem po fakcie publikacji już lat temu kilka. Liczyłem że nie jest to aż tak rażące żeby dyskwalifikowało.

Mam wrażenie że obojętnie od odpowiedzi którą bym ci zaserwował i tak byś mnie zganił.
@Radzik: Zgadza się, dlatego napisałem "W wielu przypadkach" ...co nie znaczy że wszystkich. Porady mają być dość uniwersalne. Dla początkujących będzie to już pewną podpowiedzią. Po jakimś czasie sami zauważą kiedy kadrować centralnie a kiedy używając złotego podziału, lub podziału na 3, albo kompozycji diagonalnej. Na wszystko przyjdzie czas.
@Afropolon: Nie. :) Chodziło mi o to, że zacząłeś komentarz od:

"Siatkę złotego podziału można nałożyć na praktycznie każdy kształt kadru"

I brzmi to w stylu, że Ty masz rację, ale w sumie to możesz uwzględnić to co napisałem. :)

Nie zganił bym Cię gdybyś nie napisał tej cytowanej części zdania. :D

Tak czy inaczej, powodzenia i publikuj, może ktoś z tego skorzysta i będzie więcej dobrych zdjęć w sieci. :)
@Fafnucek:
- złoty podział to nie jest coś magicznego co zawsze sprawia że automatycznie taka rzecz wydaje się ludziom ładniejsza/lżejsza dla oka i że w ogole ludzie zawsze preferują takie rzeczy które mają w sobie golden ratio
- złoty podział nie jest obecny w ciele każdego człowieka, są różne proporcje w naszym ciele, nie wszystkie są idealnym złotym podziałem
- piramidy nie były budowane z wykorzystaniem złotego podziału przez starożytnych, w
@Afropolon: nie wyjaśniłeś na czym polega ten złoty podział. wrzuciłeś jakąś siatkę (która jest zresztą krzywa - linie powinny dzielić pole na trzy równe części, a tymczasem u Ciebie środkowa, część jest wyraźnie wyższa niż dolna i górna), ale nie za bardzo wiadomo co z tego wynika.

poczytaj o mocnych punktach, złotym podziale

czyli w skrócie: chcesz robić lepsze zdjęcia -> poczytaj o tym. super porada.