Wpis z mikrobloga

Eh, wykopowi eksperci od wszystkiego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
2 miesiące temu pytałem czy we Francji da się dogadać po angielsku. Dostałem takie odp:
1. Francuzi wszędzie nie chcą gadać za bardzo po angielsku, ale powinieneś się dogadać
2. jak będziesz zaczynał od bonjour i dopiero potem przechodził na ang to będzie ok

Jak myślicie, czy ktoś z komentujących był kiedyś we Francji? Właśnie wróciłem z #podroze min. do Tuluzy. Otóż nie ma żadnego problemu z gadaniem po angielsku. Pomijam oczywiście osoby starsze, które nie znały języka. Zawsze gdy odpowiadałem po angielsku spotykało to się z uśmiechem i zainteresowaniem i rozmowa sama zaczynała się rozkręcać. Nie wiem skąd te prawdy że Francuzi nie chcą gadać po ang. Bardzo mili i otwarci ludzie.
#francja
  • 12
@EloBaza: ja spędziłęm kilka dni we Francji we wrześniu i jedyne osoby które mówiły po angileksu to jakiś Arab w warsztacie samochodowym i Chińczyk w sklepie. Reszta korzystała z jakiegos swojego specjalnego translatora (nie był to googloski). Problem był kolosalny, musieliśmy ogarnąć awarię samochodu, która dopadła nas w okolicach Perpignan. Gdyby nie koeżanka w polsce, która znała francuski i rozmawiała z nimi to za cholere bym się nie porozumiał.
@Lele: masakra ( ͡° ʖ̯ ͡°)
ja tu pisze o ludziach spotkanych na ulicy bądź pracujących w miejscach publicznych w dużym mieście. inaczej może to wyglądać na prowincji, podobnie jak w Polsce
@EloBaza: Mam dwóch znajomych (Nie mówią po polsku xD) francuzów i jakoś oni twierdzą ,ze jak ktoś zaczyna po angielsku mówić do francuza ,to zazwyczaj Francuz udaje ,ze nie rozumie angielskiego i ogólnie ich społeczność jest toksyczna. Może akurat jest tak tylko w tym regionie ,w co wątpię.
@EloBaza: Zapewne ja ci nie odpowiadałem ale paru innym osobą już tak i powtórzę po raz kolejny: ludzie zajmujący się turystyką rozmawiają po angielsku bo po prostu potrzebują tego żeby zarabiać kasę:P A jeśli chodzi o dogadywanie się poza atrakcjami turystycznymi to już bywa średnio/źle starsi ludzie przeważnie nie umieją angielskiego a młodzi 1/3 nie umie 1/3 umie 1/3 ma #!$%@? ;D generalnie 3 dzieci mojego pracodawcy byłego było po studiach