Wpis z mikrobloga

Witajcie mirki, mój listonosz w #krakow od 2-3 tygodni leci w ch*** ... nie przyniósł mi 4 awizo, na 2 paczki przyszło powtórne na którym było napisane że można odebrać do 20-05, dziś byłem na poczcie i Pani mówi " niestety ale wczoraj paczki zostały zwrócone" są to listy/paczki nierejestrowane z #aliexpress, czy mam jakieś prawo wystąpić o rekompensatę czy coś w tym stylu czy paczki nierejestrowane są traktowane jak nic wartościowego?
  • 13
@przemek1259: Masz prawo ZAWSZE napisać skargę na listonosza czy działalność placówki.
Jednak im bardziej będziesz miał dowody, tym pójdzie łatwiej.

Natomiast jeśli masz awizo na odbiór do 20.05*, a jest 19.05 i paczek nie ma, to nie trać czasu, tylko pisz skargę...

@przemek1259: ja wysyłałem na maila skargi@poczta-polska.pl W odpowiedzi wysłali mi skan pisma z przeprosinami i informacją, że moja korespondencja zostanie objęta "szczególnym" monitoringiem na okres 2 tygodni (w sumie nic to nie zmieniło, listonosz nadal robi co chce).
@przemek1259: Tam im wiecznie brakuje ludzi, nikt nie chce pracować za tak małą kasę, więc łączą rejony i listonosze często nawet jakby chcieli nie obskoczą wszystkiego plus mają wyrąbane. Pracowałam tam przez tydzień w okienku, normalne było, że ludzie przychodzili ze skargą na listonosza, że siedzieli cały dzień w domu, a on im awizo zostawił. No to ja: pan skargę na listonosza, ale jest na wypowiedzeniu, więc nic to nie zmieni