Wpis z mikrobloga

Obejrzałem w końcu serial "Wiedźmin" i jestem zszokowany. Jeden z najlepszych seriali jakie oglądałem w ostatnich latach, z świetną grą aktorską, przekonującymi postaciami i dobrą fabułą. Żebrowski jest genialny w tej roli, podobnie Zamachowski i właściwie każdy aktor (z takich niechlubnych wyjątków wyróżniała się np. Agata Buzek), do tego nie brak tu naprawdę interesujących i niejednoznacznych bohaterów. Kompletnie nie rozumiem skąd wzięła się obiegowa opinia, że to gówno jakich mało, chyba stąd że Sapkowski tak powiedział w czasach gdy jeszcze brano na poważnie to co on wygadywał. Choreografia walk była co najmniej dobra, lepsza niż w 90% innych produkcji, klimat też był, typowy, polski i zaczynam mieć poważne wątpliwości czy serial #netflix będzie choć w połowie tak dobry jak ten nasz. Jakoś nie widzę, żeby Kanada oddała klimat naszych lasów, podobnie z zamkami i krajobrazami, no i z aktorami. Właśnie ten ostatni element zaskoczył mnie najbardziej, do serialu zatrudniono samą śmietankę aktorską i było cudnie, każdy tutaj wczuł się w rolę. Dodać do tego piękne kobiety i niezłą oprawę muzyczną i mamy jedną z najlepszych polskich produkcji w historii.

A oto opinia Czecha (albo Słowaka) o pseudonimie Cadmus (zamieszczona na RPG Codex), dzięki któremu się przełamałem i obejrzałem serial:

> The TV series from potato is awesome, I'm rewatching it for the 4th time now. Gotta re-read the books again before muricans fuck it up like everything else.

Zebrowski is a great Geralt btw. Laugh all you want at shitty effects, yeah it was low budget and Dandellion was miscast, sorta.

Things I liked about the TV series that will be fucked up by muricans for sure:


- low key larping around forests, which is actually what the witcher should be doing

- dandellion is a good friend to geralt instead of a retarded asshole like in the games

- no bombastic action, due to low budget they barely show any monsters. Zebrowski plays really nice with the sword, looks like he has some nondescript combat style, I think it looks great

- very few fights and they are over really quick, no stupid 5mins combat scenes, makes Geralt look properly deadly

- potato aesthetics fit 100% the potato story, I wonder how Netflix will pull off a castle scene when they don't have any fucking castles


Yeah, dragon looked like shit. Yeah, monters were made of paper but I don't hear you fucktards complaining about Fallout 1 using 5 pixels to portray a gun. I can forgive the budget completely.

Didn't watch the movie, heard it was complete shit put together from scenes from the series, so I don't take it into consideration whatsoever.

Zebrowski was 10/10 Geralt. The guy who plays Dandelion (fucking Marigold in czech, it all gets confusing) doesn't look like him but plays him like a nice guy and I think he is very likable. Yen is a bit old but has nice tits as she should.

Netflix gonna fuck it up with explosions and constant battles and fire everywhere and nothing will look potato anymore


O wadach pisał nie będę, bo te wyeksponowano aż nadto (przez co nawet nie raczyłem zerknąć na tę produkcję), ale przytaknę tylko, że długość walk to też wielki plus tej produkcji. Ogólnie cud, miód i orzeszki, 8/10 +znaczek jakości Bethesda_sucks.

Zachęcam do obejrzenia i wyrobienia sobie opinii samemu, może nie spodoba się on wam tak jak mi, ale gwarantuję, że nie będzie to gniot jak większość mówi i pisze.

https://www.youtube.com/watch?v=dqPZNRhIIQ4&list=PLI07qEX7yyuCeAwwTT4IHACsXcmC2q4i8&index=1

#seriale #film #niepopularnaopinia #wiedzmin #bethesdasucks
Bethesdasucks - Obejrzałem w końcu serial "Wiedźmin" i jestem zszokowany. Jeden z naj...
  • 76
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: czytając komentarze, zapomniałem dlaczego serial jest gniotem. Kilknąłem w ten filmik z 18+ i od razu mi się przypomniało. Ten serial nie miał z prozą Sapkowskiego nic wspólnego poza imionami bohaterów. Jak pozmieniasz nazwy Transformersom na Polonez, Syrenka, Mały Fiat to nie będzie to film o polskiej motoryzacji. Tak samo nadanie imion z opowiadań Sapkowskiego bandzie idiotów udających samurajów nie robi z tego serialu ekranizacji. Wizualizacja sensu zawartego w tekstach
  • Odpowiedz
@vaneck: To jest ADAPTACJA, a adaptacja ma to do siebie, że rzadko kiedy przenosi karty powieści w stosunku 1:1. Zresztą akurat wątek Adeli był bardzo sprawnie zrealizowany, a aktorzy dobrze dobrani.

Tak samo nadanie imion z opowiadań Sapkowskiego bandzie idiotów udających samurajów nie robi z tego serialu ekranizacji.


Idiotą jest tu ktoś inny, przeczytaj sobie definicję ekranizacji. Poza tym w serialu dość wiernie zekranizowano kilka z opowiadań (zmiany jakie wprowadzano wynikały
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks:

Przeczytaj sobie książkę, opisy fauny i flory, kultury, zwyczajów i samego sposobu bycia

Czytałem, kilkakrotnie, w czasach gdy Żebrowski uczył się jeszcze technik aktorskich. Sapkowski wielokrotnie w różnych wywiadach mówił skąd bierze inspiracje. Jeżeli o czymś pisał to temat dokładnie badał, ocierając się wręcz o prefekcję. Walki na miecze, sama broń są oparte na EUROPEJSKICH renesansowych traktatach o walce bronią białą. Nikt tam nie walczył w sukienkach, nikt nie posługiwał
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: też uważam, że (pomijając efekty) serial był naprawdę dobry i wciągający. Całkiem inaczej niż film, który był po prostu zlepkiem scen z serialu, czyniąc go niestrawnym i powierzchownym.
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: Cześć, przyszedłem z tego wątku https://www.wykop.pl/link/4010403/historia-ktora-kazdy-z-nas-chcial-poznac-spowiedz-tworcy-smoka-z-wiedzmina/ Mnie ten serial też się podobał, plusy za słowiański klimat i dobrą grę aktorską. Oczywiście nie obyło się bez paru buraków i wpadek, które głownie dotyczyły niskiego budżetu na efekty specjalne i nieudolną charakteryzację (pamiętny król elfów Olbrychski), siadała też czasem narracja aż się chciało ziewać. Ten serial na pewno przejdzie do historii polskiego serialu fabularnego. Niemniej jednak trzymam też kciuki za serial netfliksa,
  • Odpowiedz
@dr_gorasul: Też bym chciał żeby serial Netflixa zrobił furorę i dla odmiany pozostał wierny oryginałowi, ale obawiam się, że w dobie politycznej poprawności zrobią z tego jakąś pokrakę. Nie wyobrażam sobie żeby w dzisiejszych czasach jakakolwiek amerykańska telewizja (a już na pewno nie Netflix) pozwoliły sobie na wyłącznie białą obsadę. W Polsce też raczej nie będą kręcili i wówczas nie będzie raczej tego klimatu co w naszym. Mi jest szkoda, że
  • Odpowiedz
Wszyscy tak czepiają się tych efektów specjalnych. Ja też się czepiałem, do momentu aż obejrzałem Szybcy i Wściekli 8. Dla porównania amerykańska superprodukcja za miliard USD i nasz rodzimy serial z roku 2001 z budżetem, który nie stanowił nawet promila budżetu tej pierwszej produkcji.
Czy faktycznie Wiedźmin wypada aż tak źle?
Kicu94 - Wszyscy tak czepiają się tych efektów specjalnych. Ja też się czepiałem, do ...

źródło: comment_q6AlAXZB4bx0puty9eA6gA5TZ9fmPNDW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz