Wpis z mikrobloga

Chce kupić stolik w Ikea:

http://www.ikea.com/gb/en/products/tables/dining-tables/ingo-table-pine-art-14630009/

Czy ktoś by mi mógł pomóc i powiedzieć co muszę kupić i co zrobić (krok po kroku), aby taki nijaki stolik zmienić w coś ładniejszego? Powiedzmy mahoń (choć to nie ma znaczenia na teraz), musi być polakierowany, aby woda mu nie zaszkodziła (choć nie będzie używany na zewnątrz, to raczej rozlana kawa:) oraz powinien być "twardy", aby taka filiżanka kawy upuszczona przez moje niezdarne ręce nie zrobiła wgięcia.

Ja wiem co chce zrobić, tylko nie wiem jak :P Dlatego mój opis jest tak bardzo nieprofesjonalny :( Wiem, że mogę dołożyć kasy i kupić gotowy tylko mi potrzeba go zrobić samemu. Nazwijmy to kryzys wieku średniego.

Obiecuję wrzucić fotki jak już się do tego zabiorę (jak się uda to następny tydzień bo mam wolne).

#drewno #diy #ikeahack:) #majsterkowanie
  • 5
@boguslaw-de-cubalibre: możesz bejce w kolorze mahoniowym.. ale nie będzie wyglądać tak ładnie jak mahoniowe drewno. Może rozejrzyj się za ładnymi deskami i od tego startuj, nie od gotowego stołu do przeróbki?
Jak znajdziesz deski, stolarz w okolicy by dociął i zrobił z nich nóżki (np skleił dwie + przyciął). i samemu możesz wiercić i skręcać ;)
Chyba, że masz czym ciąć, to leć samemu od początku.