Wpis z mikrobloga

Byłem w weekend przejazdem w Danii i z nudów szukałem czegoś w Radiu. Co druga stacja radiowa gra arabską muzykę. Na początku myślałem, że to jakaś lista przebojów z gatunku world music,ale nie... To tam tak nonstop. Nie mam nic przeciwko arabskiej muzyce, ale jak tak dalej pójdzie to Duńczycy będą mniejszością kulturową w swoim kraju.Quo Vadis Europo? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#neuropa #wzbogacaniekulturowe #dania
  • 12
  • Odpowiedz
@vsbasss nie zauważyłam żeby mniejszość muzułmańska sprawiała jakieś szczególne problemy, zachowują się normalnie po prostu, nic szczególnego. I patrząc po moich rówieśnikach ze studiów to zarówno muzułmanie i rdzenni Duńczycy zachowują się podobnie, podobnie się ubierają, tyle że muzułmańki mają dodatkowo chusty.
  • Odpowiedz
@vsbasss: Miałeś pecha, albo szukałeś po całym paśmie i trafiłeś na niszowe stacje, oni na ogół słuchają takiego duńskiego popu, nie poletzam.
Co do asymilacji to nikt ich nie zmusza raczej do niczego, ale nie mają zbytnio wyboru, jak jesteś w Danii to bardzo wsiąkasz w ten styl życia, musisz się uczyć języka, bo bez niego trudno o pracę w większości przypadków itp itd
  • Odpowiedz
@Zgagulec: Duńczycy sprawili na mnie wrażenie bardzo narodowościowych. Ceniących Sobie swoje produkty i wartości, np: skłonni zapłacić więcej za coś z metką Danish design. Czy to też moje wrażenie, czy jest tak w rzeczywiści?
  • Odpowiedz