Wpis z mikrobloga

@heniek3: bo ten york jest wychowany, dlatego tak się zachowuje. Jakby nie było jest to terier więc jak każdy terier potrzebuje dużo ruchu i tresury, a ludzie myśląc, że to zabawka nie dają mu tego i wychodzi z tego szczekający szczur, który denerwuje ludzi.
@mar1in: kupują te pseudoyorki bo są popularne i były szalenie modne jakieś 20 lat temu i Grażynki myślą, że to zabawka, a nie pies ( ͡
@mar1in bo są rozpieszczone a właściciele robią z nich debili. Trzymają w torebkach, na kolanach, noszą na rękach i traktują jak lalki. To są psy myśliwskie i jeśli od małego są odpowiednio wychowywane wyrastają na naprawdę świetne pieski. Nie mam yorka bo lubię duże psy. Jednak nie można im odmówić super charakteru. Te psy są nieustraszone, ciekawskie, chętne do zabawy. U mnie na osiedlu jest trochę normalnych ludzi którzy te pieski traktują
@mar1in nie są takie głupie, to są teriery, psy łowieckie które potrzebuja się wybiegac, ryć w ziemi, gonić zwierzynę itd. I np dlatego te psy obszczekuja wszystkich innych - są sfrustrowane bo ich właściciele nie potrafią spełnić ich potrzeb. Kupuje sobie taka osoba psa, yorka, Beagle'a, husky (tych jest zwłaszcza pełno w schroniskach) i nie majac pojęcia o psiej behawiorystyce, chce zrobić z niego kanapowca a potem płacze że jej piesek się
shih Tzu, które większość dnia leżą jak kapeć


@mrslug: ? Shi Tzu mojej teścowej - Nie potrafię go przegonić. Z wykopanego dołu o pionowych ścianach 1,2m wyskakuje bez żadnego problemu, bo ma zajebisty napęd na 4 koła. Gania za piłką non stop. Cały czas skacze na nogi, żeby prowokować do zabawy, zaczepia. W życiu nie widziałem tak żywiołowego psa. Oczywiście jak się zmęczy to leży ( ͡° ͜ʖ ͡
@mar1in: ja znam bardzo grzecznego i dobrze wychowanego yorka, nawet nie szczeka (prawie wcale, jedynie jak kota zobaczy), codziennie przebywał w biurze pełnym ludzi (właściciel zabierał go zawsze do pracy) i był naprawdę dobrze ułożony.
@mrslug:

Ja np mniej rozumiem posiadanie psa rasy shih Tzu, które większość dnia leżą jak kapeć na podłodze, nie merdają ogonkiem, nie nastawiają uszu, raczej nie lubią ruchu. Trochę przypominają koty ( ͡° ʖ̯ ͡°)


? to Chyba Ci się coś pomyliło, zależy od wychowania, mam 2 shih tzu i fakt są to kanapowce, ale ruch uwielbiają, są żywiołowe, merdają ogonkami strasznie i jest ich wszędzie pełno
@mar1in: ja zauwazylem, ze robia to pod wplywem rozowych paskow. Ogolnie zasada jest taka, ze rozowy chce dzieciaka podswiadomie, to najpierw kupuja yorka, a za pare miesiecy jak sie okazuje, ze pies zyje i w miare funkcjonuje to robia dzieciaka. Znam z 10 przypadkow takiego schematu dzialania. Serio XD
@mar1in: a dlaczego ludzie wywalają 1k na brzydkie buty i się tych chwała na wypoku, dlaczego lidzie odwalają dziwny szajs? Bo mogą? Bo ich stać? Bo maja inny gust niż Ty? Ale pytanie...
@mar1in: nie ma lepszych i gorszych ras. Są psy wychowane i takie, które same sobie wychowały właścicieli. A yorki lubią dominować bo to teriery. ludzie na wszystko im pozwalają, bo przecież takie małe i nic się nie stanie, a potem jest #!$%@? płacz bo pies robi co chce i ma wszystkich w dupie. Mam yorka, a 90% innych yorków spotkanych na ulicy bym z chęcią #!$%@?. Albo lepiej ich właścicieli. Taki