Wpis z mikrobloga

Siemka mireczki i węgierki.

Sprawa wygląda tak:
Planujemy z różowym paskiem wypad w jakieś egzotyczne miejsce w wakacje
Sami nie wiemy jeszcze gdzie ale myśleliśmy o:
Dominikanie
Tajlandii
Sri Lance
Kenii
Wietnamie
Może być też jakaś wasza propozycja ;)

Chcielibyśmy zorganizować te wakacje (sierpień/wrzesień) tak by uzyskać kompromis między kosztami a niezapomnianymi wrażeniami.
Dlatego pytanie do was:
Czy ktoś organizował podróż w tamte okolice na własną reke?
Czy ma jakieś podpowiedzi dla nas?
Albo czy ktoś mieszka na stałe w wyżej wymienionych miejscach i mógłby nam pomóc z ogarnięciem noclegów lub nas przenocować jakiś czas za jakąś opłatą?

Proszę o pomoc, informacje o pogodzie w danych miejscach w okresie wakacyjnym oraz info o własnych doświadczeniach.

Z pewnością przyda się nie tylko mi ale również innym mireczki planującym wyjazdy na wakacje ;)

#podroze #podrozujzwykopem #zwtravel
  • 10
@SzCzoteckY: Sri Lanka całkiem spoko, ale lepiej uderzyć na Filipiny :D koniecznie z nurkowaniem bo rafy i zwierzęta pod wodą mają mega :) Jedzenie nie jest takie super jak na sri lance czy w tajlandii, ale plaże, woda, lokalsi są bezkonkurencyjni ;) plus na filipinach nie spotkałem się żeby ktoś nie mówił po angielsku. Nawet na największych zadupiach w byle spożywczaku pięknie można było się po inglisz dogadać :)
@SzCzoteckY: co do noclegów - w azji najlepiej lecieć na pałę i znaleźć sobie na miejscu nocleg za śmieszne pieniądze.(taniej niż hotele i aribnb) Jak byś się zdecydował na SL albo Filipiny to mogę coś podpowiedzieć tylko sierpień - wrzesień to chyba nie najlepszy czas żeby tam lecieć, zdecydowanie lepiej grudzień-luty
@lola88: bo jedna z wysp jest opanowana przez islamistów podległych pod ISIS, ale jak wspomniałem cała reszta kraju, bez żadnego problemu. to tak jakby przykładowo na Helu było niebezpiecznie, a przez to ktoś odradzałby wyjazd do Polski ;)
@ggggunit: Aż Ci wkleje z MSZ ;)
Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca powstrzymanie się od podróżowania do południowej części Filipin, szczególnie w rejon wyspy Mindanao oraz na archipelag Sulu

Czyli tak jak mówiłem ;)