Wpis z mikrobloga

Pamiętniki Ryszarda Dżejmsa vol. 2: Tommy Four Seven - G (2011)

Jestem (a przynajmniej staram się być) człowiekiem twardo stąpającym po ziemi, ale od czasu o czasu lubi sobie pogdybać. Cofnąć się do przeszłości i postawić sobie głupie pytanie, co by było gdyby.
W ostatni piątek we Wrocławiu grał Tommy Four Seven. Postać znana i szanowana w środowisku techno i chyba jeden z prekursorów odrodzenia się industrialnego techno w ostatnich latach. Dla mnie to było dość szczególne wydarzenie - to właśnie dzięki Tommy'emu na poważnie zacząłem się interesować tym gatunkiem. A później to już w sumie poleciało... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wracając do pytania z pierwszego akapitu, mógłbym sparafrazować je w następujący sposób: Co by było gdyby nie odsłuch albumu "Primate"?

Jako, że moje wychowanie muzyczne przebiegało raczej w duchu rockistowskim - byłem pod dużym wpływem ojca (mimo iż z niego muzyczna konserwa, to jednak taka dosyć otwarta, oprócz klasyki gatunku słuchał też innych, lepszych rzeczy, jak chociażby Kraftwerk czy Ultravox) - może do dnia dzisiejszego latałbym po internecie i twierdził, że "techno to nie muzyka"?Może, wzorem kolegów, poszedłbym w electro house czy trance niskich lotów i zamiast do Das Lokalu łaziłbym na Ruską? Albo jeździł na Woodstock?

Możliwości jest wiele, ale na szczęście, żadna z nich się nie sprawdziła. Swego czasu katowałem głównie dwa utwory z tej płyty: wrzucone tutaj "G" oraz "Armed 3". Patrząc z tej perspektywy, to album się nic a nic nie zestarzał, zabiera słuchacza na wycieczkę po najważniejszych nurtach i wpływach muzyki techno i mimo, że album trwa prawie godzinę nie męczy nas w negatywnym tego słowa znaczeniu.

A jak wypadł na żywo T47? Bardzo dobrze, również spod znaku muzyki do tańca i do różańca, były momenty szalonej zabawy i chwile łapania oddechu, a i człowiek mógł odnieść wrażenie, że Tommy się stara i nie gra na "odwal się". Żeby jeszcze tylko w najbliższym czasie nagrał coś w studio... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#muzyka #mirkoelektronika #techno #minimaltechno #industrialtechno

#pamietnikiryszardadzejmsa