Wpis z mikrobloga

#mirki #mirabelki znających się na #cms i #wordpress #wordpressie poszukuję info, czy jestem w stanie dodać w języku polskim kalendarz z bookowaniem terminu wynajmu (aby potencjalny klient już widział, że np. jest zajęte w tym terminie itd). Widziałem takie coś na różnych stronach itd. ale na tyle #zielony jestem w temacie, że nie wiem skąd to i jak to. Szukałem w #google ale chyba jestem #!$%@? i nie potrafię znaleźć. W języku angielskim jest dużo łatwiej bo są jakieś booking system czy coś, a po polskiemu to takie trudne ( ͡° ʖ̯ ͡°) proszę mam horom curke.
  • 8
@Papasanbaba: @onea: Tylko, że ja się kompletnie nie znam na tym. Wiem, że istnieje wordpres i jest do ogarnięcia po toturialu z jutuba, tyle wiem tyle zrobiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) jest to łatwe - ta podmiana w pluginie słów?
@r4mzi:

WordPress nie został stworzony do takich rzeczy. Wiem, że z WordPressa można zrobić sklep internetowy, system bookowania, czy nawet portal z nieruchomościami, ale to nie jest dobry pomysł.

Są lepsze, dedykowane narzędzia. Niech WordPress będzie blogiem, czy nawet systemem CMS - bo do tego się nadaje, ale do bardziej ambitnych rzeczy nie ma sensu używać WP. To droga przez mękę, w dodatku większość pluginów to niestety gówno - 100
@r4mzi: do Wordpressa jest Pinpoint Booking System, który działa całkiem dobrze. Jeżeli chcesz go po polsku - to niestety będziesz musiał trochę się pobawić i go przetłumaczyć. jest jeszcze wtyczka "Nakiedy" - korzysta z zewnetrznego API i jest po polsku, ale tylko kilka dni jest darmowa, potem trzeba za nią płacić by móc korzystać z systemu rezerwacji