Wpis z mikrobloga

Żyłka mi na czole pęka, gdy czytam o nowelizacji ustawy o abonamencie. Pewnie jak nie jeden z Mirków i Mirabelek mam w salonie telewizor, który nigdy nie był podpięty do żadnej anteny, tylko od zawsze wyjście HDMI zajęte przez #xbox albo pełnoprawny #pc. Płacę za #netflix i #hulu (+ #vpn), oglądam #youtube i czasem uruchomię Iplę albo TVNPlayera. Jak słyszę, że sam fakt posiadania telewizora ma na mnie wymóc rejestrację owego urządzenia na Poczcie Polskiej (który my mamy do cholery wiek??), a później pewnie chodzić na tą pocztę wysyłać przelew w okienku, bo jak do tej pory nie było mowy o żadnym przetargu na system informatyczny z obsługą tego podaku, to mnie w środku rozsadza.
No i na koniec, początkowa opłata z góry sześciu miesięcy wstecz, no bo muszę spłacić mój dług wobec #tvppis względem ostatnich lat i dorzucić im na Festiwal Kielecko-Płocko-Opolski (pozdrawiam #opole) - w sumie 136 zł.

Wanna play? Let's play!

Moja propozycja ogólnopolskiego protestu jest bardzo prosta i służy uszczęśliwieniu zarówno ludzi z Poczty jak i z TVP. Kto ma stary telewizor (najlepiej kineskopowy), bierze go do swojej najbliższej placówki Poczty Polskiej i nadaje paczką do siedziby TVP S.A.:

Telewizja Polska S.A.
ul. Jana Pawła Woronicza 17
00-999 Warszawa

Adres zwrotny najlepiej na regionalną placówkę TVP.
Koszt przesyłki wg cennika Poczty Polskiej:
20 kg - 49,90 zł
30 kg - 54,00 zł
50 kg - 80,00 zł

Czyli koszt maksymalny przesyłki jest o połowę mniejszy niż haracz początkowy.
Dodatkowo jeżeli macie jakikolwiek inny sprzęt elektroniczny, który Wam się już nie przyda, to warto dorzucić do paczki jeżeli nie osiągnęła limitu wagowego w przedziale cenowym na który i tak wybulicie.
Niech się do czegoś ekipa z Woronicza przyda, jak ma dostać kasę i przynajmniej zajmie się elektośmieciami.

taguję to #smieciopaczka i jeżeli się znajdzie przynajmniej 5 osób, które zechce iść ze mną na ta wojnę, to gotów jestem jeszcze w tym tygodniu pojechać po starego 32 calowego kineskopowego Sony i z przyjemnością przytaszczyć go do najbliższego urzędu poczty.
  • 46
@orchee: @mirekmirkowski: jestem takim przypadkiem co to nigdy nie miał TV kablowej w mieszkaniu. Telewizora w tej chwili również nie posiadam (projektor do prezentacji w pracy się przecież nie liczy, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Ciekaw jestem co ze mną zrobią. Płacić nie zamierzam.
@mirekmirkowski: Z początku chcieli narzucić opłaty na każdego z automatu. Cholera wie co im do głowy strzeli. Co do tego, że jak ktoś płaci za kablówkę/tv satelitarną, to ma telewizor to niekoniecznie. Tak jak napisałem, ktoś może mieć projektor albo, tak jak sam kiedyś miałem, kartę TV i oglądałem TV na PC. :-)
Żyłka mi na czole pęka, gdy czytam o nowelizacji ustawy o abonamencie.

Jak słyszę, że sam fakt posiadania telewizora ma na mnie wymóc rejestrację owego urządzenia na Poczcie Polskiej (który my mamy do cholery wiek??)


@orchee: Przecież tak jest od zawsze, to nie będzie wprowadzone nowelizacją żadną. Nowelizacja powinna być, ale znosząca to.
@mirekmirkowski: ustawa w starej wersji (nie wiem jak obecnie) mówiła o tym, że opodatkowaniu należy poddać WSZYSTKIE urządzenia, które umożliwiają odbiór programów telewizyjnych. Muszę sprawdzić jak jest teraz. Więc miałeś płacić nie za to, że oglądasz, ale za to, że masz możliwość oglądania. A że masz konsole pod TV to już nikogo nie obchodziło.