Wpis z mikrobloga

Ech wykopki... Czytam sobie komentarze jak sporo osób nawołuje do "#!$%@? arabów" itd. #pdk
I najwięcej mają do powiedzenia Ci którzy w dupie byli i gówno widzieli. Zamachy to zło to fakt. Imigracja która zalewa Europę to też zły pomysł. Masowa imigracja spowoduje brak asymilacji i większą radykalizację imigrantów.

Ale nie każdy kto nie jest biały to głupi #!$%@?.
Najlepsze wieczory z piwek i fajka spędzałem z Carlosem ziomkiem z Brazylii, mieliśmy wspólny punkt widzenia na świat.
Angielską gramatykę poprawiał mi Pablo z Peru kiedy zaczynałem na poważnie przygodę z angielskim.
Najlepiej o The Walking Dead rozmawia mi się z kumplem z Turcji. Inne spojrzenie na Azję kształtują rozmowy ze znajomymi z Chin z Nanjing.
Wieczorne spacery z psem są najlepsze kiedy idziemy z moim różowym i młodym małżeństwem z Meksyku.
I co? To wszystko są normalni ludzie którzy mają takie same problemy, rozterki, sumienia. Inna kultura wymaga zrozumienia a nie wrogości. Ale do tego trzeba poznać kogoś więcej niż sebe z wrocka i matiego z wawy.
Więc proszę wykopki. Zanim zamkniecie wszystkich w obozach i wybijecie spróbujcie zrozumieć, że wszyscy są ludźmi. Są czarne owce które psują opinię większości.

Idealny przykład to ostatnio głośna sprawa śmierci podczas przesłuchania. I co? I cała policja to teraz mordercy i sadyści.
A jak byłem ostatnio w Londynie to kto robił rozróbę na stacji metra i zaczepiał bogu ducha winnych ludzi? Dwóch #!$%@? roboli z Polski których szybko zawinęła policja po moim telefonie. I co wszyscy Polacy w Londynie to robole walący wódę na hektolitry? Gówno prawda.

Poszerzajcie horyzonty, edukujcie się. Poznawajcie inne kultury i świat. I nie idźcie za Korwinem, Kaczyńskim, Tuskiem i innymi. Myślcie samodzielnie.
#neuropa #4konserwy