Wpis z mikrobloga

Ludzie ale wtopa. Wyprowadziłem się z miasta uciekając przed smogiem na wieś i okazało się, że mam chyba alergię na pyłki. Od 2 tygodni mam bolące gardło, kaszel, katar i problemy z oczami. Dziś szczególnie źle się czuję. Jest coś w aptece bez recepty? Jutro pewnie zacznę pielgrzymkę po lekarzach, może jakieś testy będę musiał robić, nie wiem. Najlepiej jak jst sposób na pozbycie się problemu na zawsze,,
#alergia #zalesie
  • 42
@arczer: Bez recepty spróbuj loratadynę.
Ale polecam przejść się do alergologa po pierwsze po leki, najlepiej montelukast. Świetnie działa, nie jestem śnięty po nim, zero objawów alergi. Z minusów to co najwyżej nieco większe łaknienie, ale da się kontrolować.
Po drugie to odczulanie. Jak mieszkasz na wsi, gdzie masz więcej alergenów niż w mieście to wręcz obowiązek. Żeby potem nie skończyło się astmą.
@arczer Claritine polecam. Dodatkowo można brać witaminę C z wapniem ale nie codziennie a np. na gorsze dni. I tak jak pisali inni można leczyć alergie przez zastrzyki. Warto nadmienić że można leczyć na pyłki ale jak masz alergię na zwierzęta to jest to niemożliwe.
@arczer: to nie będzie alergia na pyłki. Zresztą jakby była to bez różnicy czy wieś czy miasto, mieszkam w mieście a i tak mam to gówno każdej wiosny. Objawy to katar, zatkany nos, kichanie i świąd oczu. Ból gardła i kaszel jest nieobecny. Ale jak chcesz mimo wszystko to polecam allerga/cirrus/claritine. Objawy znikają już 30 min po pierwszej tabletce i bierzesz to kilka dni. Bez recepty. Tylko uważaj na alkohol bo
@arczer: idź na odczulanie, a wcześniej do alergologa, który przepisze ci coś sensownego, a w ostateczności przywali sterydem w tyłek, to się problemy rozwiążą. Aczkolwiek steryd to jednorazowo, a nie ciągle, bo to cholernie niezdrowe, jak cała chemia w tabletkach.